Annenizin babanızın evinde otursanız daha çok kira verirsiniz! Belediyeden inanılmaz fiyatla kiralık daireler

Belediyeler kendilerine ait olan ve kullanılmayan daireleri kiraya vermeye devam ediyorlar. Mayıs ayının son haftasında yayımlanan duyuru ile Antakya Belediyesi de ev kiralayacak. Fiyatlar ise...

Emlak Haberleri 23.05.2022 - 11:43 23.05.2022 - 11:44 Mustafa Karagöz

Antakya Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile 15 adet gayrimenkulün kiralanacağı duyuruldu. Kiralanacak olan gayrimenkuller konut ve işyeri ile depodan oluşuyor. Bir gayrimenkul ise sosyal tesis kapsamında yer alıyor. Bu gayrimenkullerin tamamını 3 yıllığına kiralayacak olan belediye başkanlık yıllık fiyatları da açıkladı. İşte Antakya'da konut kiralayacak olanların mutlaka bakması gereken o ilanlar. 

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN KİRALIK DAİRELER

Antakya Belediye Başkanlığı hem kendi sitesinden hemde basın ilan kurumundan ihale duyuru detaylarını açıkladı. Kiralama işlemlerine ilişkin bir de tablo yayımlayan belediye başkanlığı; kiralanacak olan gayrimenkulün konumu, ada parsel numarası, kiralama bedeli ve m2 büyüklüğünü ilan etti. Emlak365.com olarak bizlerde sizlere aşağıda bu tabloyu ve fiyat listesini aktardık. 

antakya belediyesi kiralık daireler

Yukarıda yer alan tabloya göre belediye başkanlığı 7 adet daire kiralayacak. Bunun dışında 1 depo yeri kiralayacak olan kurum 8 adette işyeri de kiralayacak. Listede yer alan en pahalı gayrimenkul ise sosyal tesis olarak açıklandı. 1 yıllık kirası 160 bin TL ve KDV olarak açıklayan belediye başkanlığı gayrimenkulün özelliğini "Mahveli Sosyal Tesisleri ve çok katlı otoparkın 1 ve 2. Katında bulunan işyeri" olarak açıkladı. Konut ve diğer işyerleri için fiyatlar tablodaki gibi. 

BELEDİYEDEN KONUT KİRALAYACAK OLANLAR

Belediyeden konut kiralayacak olanlar için Antakya Belediye Başkanlığı özel bir açıklamada bulundu. Hazırladığı kılavuzda bu detayları tek tek ilan eden belediye başkanlığı şu ifadelere yer verdi. 

"Mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda bilgileri bulunan işyeri ve konutlar 2886 sayılı kanunun 45. maddesi uyarınca General Şükrü Kanatlı Mahallesi Yüzbaşı Asım Caddesi No:6 Antakya/Hatay adresinde bulunan Antakya Belediyesi Hizmet Binası Encümen toplantı salonunda Açık Arttırma Usulü ile kiraya verilecektir."

Gayrimenkullerden biri yada birden fazlası için ihaleye katılacak olanlar 2 Haziran tarihinde kurumun bildirdiği adreste olacaklar. Geçici teminat bedeli ödeyerek Antakya Belediye Başkanlığı Emlak İstimlak Müdürlüğüne başvuru yapacak olan vatandaşlar daha sonra tekliflerini sunacaklar. İhaleye katılım süreci ise Antakya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek şartname alınması ile başlayacak.  Şartanede şartlar ile birlikte başvuru için gerekli evraklara dair listelerde yer alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@