Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi Anahtar Teslim Töreni Yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kepez Santral Projesi için düzenlenen tören ile ilk anahtarlar teslim edildi. Kepez Santral Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi Anahtar Teslim Töreni Yapıldı

Antalya'nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olması nedeni ile büyük öneme sahip olan Kepez Santral Projesi kapsamında hak sahipleri düzenlenen anahtar teslim töreni ile evlerine kavuştu.

Antalya ili Kepez ilçe sınırları içerisinde yer alan Kepez Mahallesi ve Santral Mahallesi kapsamında yer alan 132,7 hektarlık alan 29 Kasım 2014 tarihinde alınan karar kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edilmişti. Alınan karar kapsamında Ağustos 2016 tarihi itibari ile tahliye ve yıkım işlemlerine başlanmış, kentsel dönüşüm çalışmalarına start verilmişti.

ANTALYA KEPEZ SANTRAL KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE İKİNCİ ANAHTAR TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ!

Koronavirüs salgını nedeni ile sade bir tören ile ikinci anahtar teslim işlemleri de gerçekleştirildi. Hatırlanacağı üzere 28 Temmuz 2020 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in katılımları ile A parsel 9 blokta 606 daire tamamlanmış, 460 hak sahibine anahtarları teslim edilmişti.

Gerçekleştirilen çalışmaların ardından tamamlanan konutlar için E1 parselde yer alan 8 blokta 534 daire tamamlanarak 366 hak sahibine ve D2 parselde yer alan 2 blokta 144 daire olmak üzere 106 hak sahibine konutları teslim edildi. Bugün yapılan törenlerde bu kapsamda 10 blokta toplamda 678 dairenin 472 tanesi hak sahipleri teslim edilmiş oldu.

Bundan sonra sırası ile D1 Parsel, D2 Parsel ve E2 Parsel'de toplam 1140 daire olmak üzere 963 hak sahibine daha önümüzdeki aylarda konutların teslimlerine devam edileceği ilan edildi. Söz konusu proje sadece Antalya'nın değil aynı zamanda Türkiye'nin de en büyük kentsel dönüşüm projesi olması nedeni ile büyük bir önem taşırken teslimatların devam etmesi sevinç yarattı.