Antalya Demre Yat Limanı Projesi İhalesi YİD Modeli İle Yayımlandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, 21 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete ile Antalya Demre Yat Limanı projesi için ihaleye çıktı.

Emlak Haberleri 21.06.2022 - 07:14 21.06.2022 - 07:16 Gülcan Özer

Antalya'ya yeni yat limanı kurulması için beklenen ihale ilanı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 21 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. Demre Yat Limanı için beklenen ihale ilanı Yap İşlet Devret Modeli ile yapılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından, “Antalya Demre Yat Limanı” Projesi 3996 sayılı “Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkındaki Kanun” kapsamında ihale edilecek. Türkiye'nin turizm cenneti olarak kabul edilen Antalya böylelikle yeni bir yat limanına kavuşturulmuş olacak. 

DEMRE YAT LİMANI İHALESİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

21 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale duyurusuna göre “Antalya Demre Yat Limanı” Projesi yap işlet devret YİD modeli ile hayata geçirilecek. Söz konusu ihale kapalı teklif alma usulü ile yapılacak ve en uygun teklif sahibi yat limanını yaparak ihalede belirtilen süre zarfında işletmeye hak kazanacak. İhaleye katılmak isteyen istekliler ihale dosyasını 23 Haziran 2022 tarihi itibari ile Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sitesi (B) Blok Emek - Çankaya / ANKARA adresindeki Kıyı Yapıları Yapım Dairesi Başkanlığı 511 No.lu odada ücretsiz olarak görebilecek. 

demre ihale ilanı

Ancak ihaleye katılmak isteyen kişilerin ihale dosyasını 10 bin liralık dosya bedelini ödeyerek satın almaları zorunlu tutulacak. 29 Temmuz 2022 saat 10:00'a kadar ihale şartnamesine uygun olarak hazırlanan teklifler Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Kıyı Yapıları Yapım Dairesi Başkanlığı'na elden teslim edilecek. Kargo ya da posta yolu ile gönderilen teklifler kabul edilmeyecek. Antalya Demre Yat Limanı projesi ihalesi için belirlenen geçici teminat tutarı ise 1 milyon 200 bin TL olarak belirlendi.

Proje için Yap İşlet Devret modeli ile ihaleye alan şirketin kullanacağı krediler ve diğer harcamalar için ise Hazine garantisi verilmeyeceği ilan edildi. İhalenin ardından Antalya yeni yat limanına kavuşurken Demre'nin turizm gelirlerini arttırmak için önemli bir adım atılmış olacak. Demre Yat Limanı İhalesi planlandığı takvimde yapılırsa 29 Temmuz 20222 tarihi itibari ile son teklif verme saati dolmuş olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@