Antalya Kepez Güneşli Kentsel Dönüşüm Projesinde 386 Konut İnşa Edilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Kepez ilçesindeki Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için yıkımlar tamamlandı. 

Emlak Haberleri 27.12.2021 - 02:37 27.12.2021 - 02:37 Engin Uzunoğlu

Antalya'da Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesinde bulunan Güneş Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarında yıkım çalışmalarını tamamladı. 9.7 hektarlık alanda yapılacak olan inşaat için son çalışmalar tamamlandı. 

İHALELERE KATILAN OLMAYINCA BELEDİYE ŞİRKETİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ ÜSTLENDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi ilgili kentsel dönüşüm projesi için daha önce üç defa ihale düzenlemişti. Ancak bu ihalelere katılım olmamıştı. Bundan dolayı da vatandaşların mağdur olmaması amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşümü belediye şirketi olan ANTEPE tarafından yapılmasın akadar verdi. 

386 KONUT İNŞA EDİLECEK!

ANTEPE tarafından gerçekleştirilen proje hazırlık çalışmalarında öncelikle bölgedeki yıkımların yapılması yönünde faaliyetler bir süredir yapılıyordu. 386 konutluk inşaat alanında kalan son yapı da yıkıldı. Artık kentsel dönüşüm inşaatının başlaması için arada herhangi bir engel kalmadı. 

211 HAK SAHİBİNE 336 KONUT TESLİM EDİLECEK

Kepez ilçesi Güneş Mahallesi'nde ANTEPE tarafından gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesi üç ayrı konut parseli içerisinde inşa edilecek. Bu projede 386 konut üretilecek. konutların 336 tanesi 211 hak sahibine teslim edilecek. İnşaat tamamlanıp konutların teslimi gerçekleştirilene kadar vatandaşlara kira yardımlarında bir aksama olmayacak. Şubat 2021 tarihine kadar hak sahibi vatandaşlara Çevre, Şehircilik ve İklim bakanlığı tarafından kira yardımı yapılacak. bu yardım sona erdiğinde ise Antalya Büyükşehir Belediyesi aylık 750 TL'lik kira yardımını Ekim 2022 tarihine kadar sürdürecek.

ANTEPE tarafından hazırlanan proje ve inşaatın başlama zamanı ile alakalı olarak kapsamlı bilgilendirme ilerleyen günlerde yapılacak. Ocak ayında başlaması düşünülen inşaat çalışmalarının olabilecek en kısa zamanda tamamlanması için gayret gösterildiği belirtildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@