Antalya Villa Turizmine Hazır! İşte Ramazan Bayramı'nda Ve Yaz Sezonunda Haftalık Villa Fiyatları!

Türkiye’de son yıllarda popüler olan villa turizmi için hazırlıklar 2022 sezonu için tamamlanmak üzere. Villaların haftalık fiyatlarının niteliklerine göre 100 Bin TL’yi bulduğu açıklandı. 

Emlak Haberleri 19.04.2022 - 18:39 19.04.2022 - 18:39 Engin Uzunoğlu

Lüks turizm olarak değerlendirilen villa turizminde Türkiye son yıllarda önemli aşamalar kaydetmeyi başardı. Özellikle turizm merkezi olan Antalya’da bu yönde planlamalar yapılıyor. 2022 yaz sezonu için hazırlanan villa turizmi başlangıcı bayram tatili ile verecek. Bayram tatilinin ardından ise İngiliz turistler şimdiden rezervasyonlarını yaptırdılar. 

ANTALYA HAFTALIK VİLLA FİYATLARI

Türkiye’de turizm denilince akla ilk gelen merkez olan Antalya villa turizminin de merkezi haline geldi. Bundan dolayı Antalya’da haftalık villa fiyatları sorgulanmaya başlandı. Villa fiyatları denize ve kent merkezine yakınlık, oda ve yatak sayısı, ek imkanlar gibi niteliklerle değişebiliyor. Şu anda Antalya’da haftalık villa fiyatlarının 10 Bin TL ile 50 Bin TL arasında değiştiği bildirildi. Lüks villalarda ise fiyatlar haftalık 100 Bin TL’yi bulabiliyor. Antalya’da villa turizmi Kaş ve Fethiye ilçelerinde oldukça yaygınlaştı. Bu bölgede yaklaşık 12 bin villanın olduğu bildirildi. 

Antalya’da villa turizmi hakkında konuşan turizmci Özgür Önder, “Sezona hazırız diyebilirim. Şimdi Ramazan bayramı için haftalık villa fiyatları oldukça  makul. 2 kişilik villa imkanımız olduğu gibi 12 kişiye kadar da hizmet verebilecek villalarımız bulunuyor. Fiyatlar verilen hizmetlere göre değişiyor. Jakuzisi olan, oyun ve sinema salonları bulunan, ısıtmalı havuz ve hamama sahip villaların fiyatları biraz daha yüksek olabiliyor. Ramazan Bayramı’nda 7 gecelik tatil için 7 Bin TL ile 40 Bin TL arasında değişen maliyetler çıkabiliyor. Esasında fiyatlar uygun denilebilir.” dedi. 

YAZ SEZONUNDA ANTALYA’DA HAFTALIK VİLLA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Yaz sezonunda haftalık villa fiyatlarının Antalya’da ne kadar olacağını da açıklayan Özgür Önder, “Yaz sezonunda 2 kişilik villa fiyatları 10 Bin TL – 12 Bin TL, 4 kişilik villa fiyatları 15 Bin TL – 20 Bin TL, 8 kişilik villa fiyatları 20 Bin TL – 40 Bin TL arasında olacaktır. Bunlar haftalık fiyatlardır. Rezervasyon çok fazla olduğu için yer bulmak konusunda sıkıntı yaşanabilir. Villa fiyatları da bulunabilirliğe göre farklılık gösterebilir. İngiliz turistlerden çok yoğun bir talep olduğunu söyleyebilirim. Ramazan Bayramı'ndan sonra gelmeye başlayacaklar.” ifadelerini kullandı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@