Antalya'da 101.323 m2 turizm imarlı arsa satışa çıkarıldı ihale 29 Nisan tarihinde

Antalya'nın Döşemealtı İlçesinde yer alan 101.323 m2 imarlı arsa belediye başkanlığınca satışa çıkarıldı. Belediye başkanlığı duyurusunda ihalenin 95 milyon TL muhammen bedelle satılacağını açıkladı.

Emlak Haberleri 08.04.2022 - 11:39 08.04.2022 - 11:40 Mustafa Karagöz

Antalya'da belediye başkanlığı devasa arsayı satışa çıkardığını ilan etti. Nisan ayının ilk haftasında ilan edilen duyuru kapsamında satılacağı açıklanacak arsa için detayları ise Döşemealtı Belediye Başkanlığı paylaştı. Arsanın tüm özellikleri ile satış bilgilerini açıklayan belediye başkanlığı arsa için istekli olan vatandaşların neler yapması gerektiğine dair detayları paylaştı. 

ANTALYA DÖŞEMEALTIN'NDA TURİZM İMARLI DEVASA ARSA 95 MİLYON TL MUHAMMEN BEDELLE SATIŞA ÇIKARILDI

Belediye başkanlığı satış ilanına ilişkin yayımladığı kılavuzunda, satışı yapılacak arsanın detaylarına dair genel bir açıklamada bulundu. Satışı yapılacak arsa için düzenlenecek ihalenin tüm ayrıntılarını paylaşan belediye başkanlığı m2 büyüklük, ihale yöntemi, açık artırmanın nerede yapılacağına ilişkin bilgileri verdi. 

Döşemealtı Belediye Başkanlığı açıklamasında "Mülkiyeti Döşemealtı Belediyesine ait, Antalya İli Döşemealtı ilçesi, Yağca Mahallesi 8735 ada 5nolu (101.323,53m2) yüzölçümlü ( Turizm alanı) arsa niteliğindeki, taşınmazın, 2886  sayılı  Devlet  İhale  Kanunu’nun  36. maddesi  gereğince  Kapalı teklif usulü ile   belirtilen  tarihte Belediye toplantı Salonunda  toplanacak komisyon tarafından   SATIŞ ihalesi yapılacaktır." ifadelerine yer verdi. Arsa için istekli olacak şirketler yada kişiler başvurularını bu bilgilere göre yapacaklar. Açıklamanın devamında ise arsanın muhamen bedeli ile geçici teminat bedeli açıklandı. 

İhale ile ilgili belediye başkanlığının paylaştığı diğer bilgiler;

İhale tarihi: 28 Nisan 2022 günü Saat: 15:00

Arsanın muhammen bedeli: 95.000.000 TL

Başvuru için gerekli geçici teminat bedeli: 8.000.000 TL

Kurum ihale başvurusu öncesinde yapmış olduğu açıklamasında bir de uyarıda bulundu. Arsanın satışına dair tüm bilgilerin yer aldığı ihale şartnamesinin Döşemealtı Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden incelenmesi gerektiğini açıkladı. 

İhaleye başvuru yapmadan önce ihale şartnamesi bu birim üzerinden ücretsiz incelenebilecek. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL İLERLEYECEK?

İstekliler 8 milyon TL olarak belirlenen geçici teminat bedelini ödeyecekler. Ardından ihale şartnamesinde yer alan tüm evraklar toplanacak. Tüzel başvurular için ayrı gerçek kişiler için ayrı ayrı ilan edilen bu evraklar daha sonra kuruma teslim edilecek. 

Döşemealtı Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü başvurulardan önce isteklilerin başvuru evrakları ve diğer işlemleri tam anlamıyla sağladıklarından emin olacak ve başvuruları alacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@