Antalya'da 47 Adet Kamu Konutu Milli Emlak Tarafından Uygun Fiyatlarla Satışa Çıkarıldı!

Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından 47 adet kamu konutunun satışa çıkarıldığı bildirildi. Gerçekleştirilecek olan kamu konutu satışının açık ihale usulü ile yapılacağı belirtildi. İşte 47 adet kamu konutu satışına ilişkin tüm detaylar...

EMLAK HABERLERİ 15.06.2021 - 19:16 15.06.2021 - 19:16

Türkiye'de kamu konutlarının vatandaşlara satılarak Hazine'ye gelir kaydedilmesine devam ediliyor. Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan kamu konutu satışları hazırlığı tamamlanan kamu konutları için gerçekleştiriliyor. Her ilde bulunan Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yönetilen süreç sonucunda kamu konutları uygun fiyatlarla vatandaşlara satılmış oluyor. 

ANTALYA'DA 47 ADET KAMU KONUTU SATILIYOR

Kamu konutlarının satışına ilişkin son ilan Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlandı. Buna göre Antalya'nın Aksu ilçesi Çalkaya Mahallesi'nde  bulunan 47 adet kamu konutu Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satışa çıkarıldı. Satışların ise açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek olan ihale sonucunda yyapılacağı açıklandı. 

28 Haziran 2021 Salı günü saat 10:30'da Batı Antalya Emlak Müdürlüğü Müdür Odası'nda yapılacak olan ihalede satışa çıkarılan kamu konutlarını satın almak isteyenler tekliflerini iletebilecekler. Tahmini satış bedeli esas alınarak en yüksek teklifi verenler konutların yeni sahibi olmaya hak kazanacaklar. 

TAHMİNİ SATIŞ BEDELLERİ AÇIKLANDI

Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan 47 kamu konutu için maliyet bilgileri de açıklandı. Buna göre kamu konutları 220 Bin TL ile 250 Bin TL arasında değişen tahmini satış fiyatları ile ihaleye çıkarılacak. İhaleye katılmak isteyen katılımcılar ihale öncesinde başvuru aşamasında hangi konut için teklif vereceklerse o konutun tahmini satış fiyatının yüzde 10'unu geçici teminat olarak ödeyecekler. 

Satışa çıkarılan kamu konutlşarında oturan vatandaşlara Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından öncelik hakkı tanınacak. Bu öncelik hakkını kullanan vatandaşlar tahmini satış bedeli karşılığında kamu konutusunu satın alabilecekler. Peşin ödemede ise bu vatandaşlara yüzde 10 da indirim uygulanacak. İhale sonucunda kamu konutlatını satın alacak olan vatandaşlara da taksit imkanı tanınacak. Belirli bri tutarı ödeyen vatandaşlar çeşitli vadelerde taksitlendirme yapabilecekler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@