Antalya'da Belediyeden Satılık 215 Bin TL'ye En Üst Kat, 160 Bin TL'ye Bodrum Kat Daire

Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanlığı bir ihale ilanı ile toplam 6 daire satışı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Söz konusu ihale ilanında fiyatlar 160.000, 215.000, 220.000 ve 324.000 TL açıklandı.

Antalya'da Belediyeden Satılık 215 Bin TL'ye En Üst Kat, 160 Bin TL'ye Bodrum Kat Daire

Belediyeden satışa çıkarılan konutlar arasına Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanlığı'nın duyurusu eklendi. Antalya'da ev almayı planlayanlara uygun fiyat fırsatı sunan belediye başkanlığı toplam 6 adet daireyi satacağını bildirdi. Konut satışlarına ilişkin ihale tarihi ve başvuru detaylarını tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyoruz.

ANTALYA'DA BELEDİYEDEN SATILIK DAİRELER

Belediye başkanlığı satışı yapılacak dairelerin Gündoğmuş İlçesi ve Fatih Mahallesinde yer aldığını duyurdu. 6 daire satışı yapacak olan belediye başkanlığı en üst kat ile bodrum kat arasında dairelerin bulunduğunu bildirdi. Dairelerin büyüklüklerini açıklayan belediye, konutların brüt 88 m2, net ise 82.5 m2 olduğunu belirtildi.

antalya belediye başkanlığı daire satışı

Beleditye başkanlığınca ilan edilen listede dairelerin 14 şubat günü gerçekleştirilece ihale ile satılacağını açıkladı. Konut satışları için gerçekleştirilecek ihale işlemleri hakkında şu bilgi verildi. "Mülkiyetleri Belediye Başkanlığımıza ait aşağıda nitelikleri belirtilen taşınmazlar, 05.01.2022 tarihli 2022/07 ve 2022/11 sayılı Meclis kararlarına istinaden Belediye Encümenine verilen yetki ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile satılacaktır."

BAŞVURUDA BULUNACAK OLAN VATANDAŞLAR

İhaleye başvuruda bulunacak olan vatandaşlar ilk işlem olarak belediyeye giderek emlak biriminden ihale şartnamesi alacaklar. Daha sonra belediyenin belilerdiği 4.800 TL ve 6.450 TL arasında olan ihale geçici teminat bedeli ödenecek.

Başvuruların ikinci aşamasını ise evrak teslimi oluşturuyor. Başvuru işlemlerinin tamamlanması için Adres beyanı ve yerleşim yeri belgesi, Kimlik kartı fotokopisi . Belediye borcu yoktur yazısı . Geçici teminatın yatırıldığına dair belge . Şartname satın alındığına dair belge . Vekalet durumunda noter onaylı vekaletname ve imza sirküsü evraklarını teslim etmeleri gerekir.