Antalya'da Vicdanları Sızlatan Olay! Arabası Kirlenmesin Diye İşçiyi Bagajda Taşıdı!

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde inşaat firması sahibi bir kişi, yanında çalışan işçisini arabası kirlenmesin diye bagaja bindirdi. Olay kısa sürede sosyal medya gündemine oturdu.

Gündem 14.01.2022 - 12:17 14.01.2022 - 12:17 Büşra Uluşen

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde vicdanları sızlatan bir olay yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir inşaat firmasının sahibi olan şahıs, markete götürdüğü işçiyi 'arabası kirlenmesin' diye bagajda taşıdı.

ARABASI KİRLENMESİN DİYE BAGAJA BİNDİRDİ

Gazipaşa ilçesinde meydana gelen olayda, inşaat firması sahibi şahıs, inşaatında çalışan işçiye çalışırken giymesi için ayakkabı satın aldı ancak ayakkabının numarası işçiye küçük geldi.

Bunun üzerine işçiyi ayakkabıyı aldığı markete götüren patron, işçinin üzerinin kirli olmasını gerekçe göstererek arabasına bindirmek istemedi. İşçi, mağazaya kadar arabanın bagajında gitti. 

antalya işçiyi bagaja bindirdi2

İşçinin bagajda götürüldüğünü gören çevredekiler hemen cep telefonlarıyla kayda başladı. Ülke gündeminde büyük tepkiye neden olan olay çevredeki güvenlik kameralarına da yansıdı.

Mağazanın önüne gelindiğinde işçinin bagajdan indiğini gören diğer vatandaşlar şaşkına döndü. Bagajdan indikten sonra mağazaya giren işçi ayakkabısını değiştirdikten sonra tekrar bagaja binerek çalışmaya gitti. Bagajın kapağı, bir vatandaşın yardımıyla ancak kapatılabildi. 

antalya işçiyi bagaja bindirdi

KENDİM İSTEDİM DEDİ

Öte yandan işçi ise işini kaybetmemek adına patronunu koruyarak, araba kirlenmesin diye kendi isteğiyle bagajda gitmek istediğini söyledi. Patron ise konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmazken olay sosyal medyada gündem oldu. 

Daha önce SOMA faciasında bir işçi de sedyenin kirlenmesinden çekinerek ayakkabılarını çıkarmış ve bu davranışıyla herkesi gözyaşlarına boğmuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@