ANZ Bank'tan Ons Altın Tahminleri! 1.900 Dolar Seviyesi Ne Zaman Görülecek?

ANZ Bank’ın kıdemli ekonomistlerinden altın fiyatlarına dair yeni değerlendirmeler geldi. Altın fiyatları ne kadar olacak? Altın için yüksek fiyat dönemi mi başlıyor?

ANZ Bank'tan Ons Altın Tahminleri! 1.900 Dolar Seviyesi Ne Zaman Görülecek?

Altın piyasasında önemli gelişmeler yaşanıyor. Son günlerde 1.800 dolar seviyesinin altı test edilse de ons altın kendisini 1.800 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardı. Şu anda da 1.810 dolar seviyesinden işlem gören altında gelecek günlerde olacak fiyatlamalar merak ediliyor. Ons altında gerçekleşecek fiyat hareketli altın yatırımcılarının radarında bulunuyor.

ANZ Bank’ın kıdemli ekonomistleri ons altın için yeni değerlendirmelerde bulundular. Ons altının 1.800 dolar aşağısını test etmesi ve bu seviyelerde kalıcı olmaması hedefin 1.900 dolar olarak güncellendiği şeklinde yorumlandı.

ONS ALTIN İÇİN 1.900 DOLAR TAHMİNİ

ANZ Bank’ın kıdemli ekonomistleri tarafından kaleme alınan altın raporunda şu ifadelere yer verildi:

“Altın için ters rüzgarlar esiyor olabilir. Agresif faiz artışları, bu faiz artışlarına ilişkin beklentiler ve daha güçlü bir dolar altın için ters rüzgarlardır. Ancak altın için film bitti diyemeyiz. Hisse senedi piyasasında zayıflık devam ediyor. Ayrıca jeopolitik belirsizlikler yatırımcıları altına yönlendirme konusunda çok güçlü destek sağlayabilirler. Ons altın şu andaki bulunduğu seviyelerde bir taban bulacaktır. Ardından ise 1.900 dolara koşan bir ons altın ile karşı karşıya kalabiliriz.”

YILIN SON ÇEYREĞİNE DİKKAT!

FED’in ilk toplantıda 75 baz puanlık faiz artırımı yapmak için gün saydığını söyleyen kıdemli ekonomistlerin altın raporunda, “FED faiz artırımlarını sürdürecek. Bu faiz artırımları ile dolar endeksi kuvvetleniyor. Bu kuvvetlenme altın piyasasına baskı olarak dönüyor. FED enflasyonu azaltmak ve resesyon riskini etkisiz hale getirmek için faiz artırımı yapmak zorunda. Bu faiz artırımları geldikçe ons altın fiyatında bir gerileme olabilir. Ancak fiyat gerilemeleri kalıcı bir nitelikte olmayacaktır. Ons altın özellikle yılın son çeyreğinde sert bir yükseliş ivmesi yakalayabilir.” ifadelerine yer verildi.

Emlak365.com