Apple iPhone Ürünlerine Devasa Zam! Artık Ya Araba Ya 13 Pro Max Yüzde 50 Birden Arttı

Dolar kurunun artmasının ardından Apple ürünlerine, iPhone, Mac Book, Laptop fiyatlarına devasa zamlar geldi. Öyle ki 29 bin TL olan ürün bir gecede 12 bin TL'den fazla arttı ve 41 bin TL'yi aştı.

Apple iPhone Ürünlerine Devasa Zam! Artık Ya Araba Ya 13 Pro Max Yüzde 50 Birden Arttı

Dolar kurunun birkaç ay öncesinde 8.70 TL bandında bulunduğu dönemde yaşanan kur artışı ile Apple ürünlerine zam yapılmıştı. Piyasada hissedilen bu zamların ardından ise dolar kurunun 17.00 TL olmasıyla AppleTürkiye'ye özel yeni bir zam yaptı. Kur farkı kaynaklı zamlar ile birlikte en düşük fiyat 10 bin 99 TL olurken bazı ürünlerdeki artış 12 bin TL'yi aştı.

APPLE'DAN DEV DOLAR ZAMMI FİYATLAR UÇTU

Yeni yıl öncesinde dolar kuru nedeniyle iPhone başta olmak üzere Appletüm ürünlerine zam uyguladı. Uygulanan zam tutarı yüzde 40 ile yüzde 50 arasında değişti. Fiyatların güncellemesinin ardından yeni fiyat listesini yayımlayan Apple, en ucuz telefon modeli olan iPhone SE'yi Türkiye'de 10 bin 499 TL'ye satacğaını duyurdu. Bunun yanında kullanıcılar için iPhone Pro Max'ın en pahalı versiyonu 29 bin TL'den 42 bin TL'ye yükseldi.

iphone zam

Telefon modellerinin yanında zamlardan tablet ve dizüstü bilgisayarlarda etkilendi. Yeni fiyat tarifesine göre Apple'dan tablet almak isteyenler en az 7 bin 200 TL ödeme yapacaklar. Fiyatlar 40 bin TL kadar çıkabilecek. Bunun yanında yeni nesil iPad Pro için fiyatlar 16 bin 500 TL'den başlayacak. yeni nesil iPad Pro için fiyatlar 38 bin TL'ye kadar çıkacak. MacBook Pro fiyatları ise donanımına göre 100 bin TL'yi aşan fiyatlarla satılacak. Bazı modellerde fiyatlar 120 bin TL sınırına çıkacak.

SONRAKİ HABER