Apple WWDC ne zaman yapılacak? iOS 16 ne zaman tanıtılacak?

Teknoloji devi Apple'ın WWDC toplantısı için geri sayım başladı. iOS 16'nın tanıtılacağı Apple WWDC ne zaman yapılacak belli oldu.

Teknoloji 06.06.2022 - 15:50 06.06.2022 - 15:50 Büşra Uluşen

Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) kapsamında yeni ürünlerini tanıtacak olan Apple'ın lansman tarihi milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Teknolojiyi en yakından takip eden ve gidişata uygun ürünler üreten Apple, WWDC tanıtım konferansında yeni, iPhone, Mac, Apple Watch, iPad ve Apple TV gibi ürünlerini görücüye çıkaracak. 

Apple WWDC ne zaman yapılacak, yeni iPhone ne zaman tanıtılacak?

Apple markalı cihaz kullananların merakla beklediği WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) için geri sayım başladı. Teknoloji devi marka, bugün düzenlenen organizasyon ile ilk açılış konuşmasını yaparak konferansı başlatacak. Dünya devleri ve geliştiricileri de yeni güncellemeler için WWDC'de buluşacaklar. 

Organizasyon kapsamında iPhone, Mac, Apple Watch ve Apple TV için yapılacak tanıtımlar oldukça merak ediliyor. iOS 15 güncellemesi ile gizliliğe olan önemi artıran Apple'ın düzenleyeceği konferansta, iPhone işletim sistemi iOS'un yeni geliştirilen sürümü iOS 16'yı sunması bekleniyor. 

apple wwdc

iOS 16 ile hangi özellikler gelecek?

Apple'ın tanıtımını yapması beklenen yeni iOS 16 sürümünü-n özellikleri ile iPhone telefonların kilit ekranına widget desteği getirilmesi hedefleniyor. Apple bildirim sisteminde iOS 15 ile tanıtılan odak modlarının geliştirilmesi beklenirken, iOS 16'nın görünümünde herhangi bir değişiklik olmaması bekleniyor. Öte yandan iOS 16 güncellemesi ile iPhone 6s başta olmak üzere birçok iPhone modelinin iOS 16'yı desteklemeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Apple WWDC ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

Apple WWDC Konferansı'nın açılış konuşması 6 Haziran 2022 TSİ 20.00'de başlayacak. WWDC etkinliği 10 Haziran'a kadar devam edecek ve Apple'ın yeni ürünlerinin tanıtılacağı açılış konuşması ise Apple'ın resmi internet sitesi üzerinden ve Apple'ın YouTube kanalından takip edilebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@