Araba Alacaklara Kötü Haber Geldi! O Tarihten Sonra Eski Fiyatları Bulmak İmkansız Olacak!

Araç almak isteyen vatandaşlar için yeni bir kötü haber daha geldi. Uzmanlar araç fiyatlarının bugünleri aratacağı zamlı fiyatlar için tarih verildi. İşte detaylar..

Finans 19.12.2021 - 15:57 19.12.2021 - 15:59 Elif İşçi

Araç almanın hayalini kuran vatandaşlara kötü haberler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Sıfır araç üretiminde küresel çapta bir çip tedarik sorunu yaşanmaya devam ediyor. Bu sorun bir süredir devam ederken son zamanlarda araç firmalarını üretim konusunda iyiden iyiye zorlamaya başladı.

Araç fiyatları giderek yükseliyor. Buna rağmen parası olup yüksek fiyatlardan araç almak isteyen vatandaşlar istedikleri araçları bulmak konusunda tedarik sorunu yaşandığı için sıkıntı yaşamaya başladılar. Otomobil sektöründe stokçuluk sorunu gündeme gelmeye başladı. Al sat işi yapan fırsatçılar bu durumda ucuza aldıkları araçları çok yüksek fiyatlara satmaya başladılar.

ARAÇ FİYATLARINA GELECEK BÜYÜK ZAM İÇİN TARİH VERİLDİ

Araba Alacaklara Kötü Haber Geldi! O Tarihten Sonra Eski Fiyatları Bulmak İmkansız Olacak!2

Otomobil fiyatlarına son günlerde zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Zamların bununla kalacağını düşünenler için kötü haber geldi. Araba fiyatlarında yeni zamlar kapıda. Araç fiyatlarının düşeceğini düşünenlere üzen haber geldi. Kritik zam tarihi geldi. Hem sıfır hem de ikinci el araç fiyatlarında büyük zamlar geliyor.

Uzman isimler araç fiyatlarına gelecek yeni zamlar konusunda tarih verdiler. Araç almak isteyen vatandaşlara aceleci davranmaları konusunda da uyarı yapıldı. Şimdi pahalı bulunan fiyatları önümüzdeki günlerde yeniden bulmak imkansız hale gelecek.

İkinci el araç fiyatlarına talepler ilerleyen günlerde artarak devam edeceğini öngören uzmanlar özellikler 2022 yılının Mart ayını hedef gösterdiler. Bu tarihten itibaren ikinci el araç fiyatları yükselmeye devam edecek. Yeni yıldan itibaren sıfır araç fiyatlarına büyük zam gelecek. Bu zamlar aynı zamanda otomatik olarak ikinci el araç fiyatlarını da etkileyecek.

OTOMOBİL PİYASASINDA FIRSATÇILIK DEVAM EDİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre 5 milyon aracın şimdilerde al satçıların eline geçtiği ve bu durumu fırsat olarak değerlendirip kullandıkları belirlendi. Bu durumda gerçek değerinin çok üzerine satılan, fiyatların yükseleceğinden endişe duyularak satılan araçlar piyasayı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Fiyatların yeniden yükseleceğini tahmin eden araç satıcıları da bu süreçte her geçen gün araç fiyatlarını artırmaya devam ediyorlar.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@