Araba İle Yolculuğu Keyfe Dönüştüren Rotalar

Türkiye’de arabayla yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar ,son derece ilgi çekici maceralar yaşamanızı sağlayacaktır. Arabayla yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar doğanın güzelliklerini sürüş keyfinizin içine dahil etmenizi sağlayacaktır.

Gezi / Seyahat Rehberi 15.04.2021 - 12:07 15.04.2021 - 12:07 Serhat Karaman
Türkiye’de arabayla yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar ,son derece ilgi çekici maceralar yaşamanızı sağlayacaktır.

Arabayla yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar doğanın güzelliklerini sürüş keyfinizin içine dahil etmenizi sağlayacaktır. Doğanın en güzel renklerini görebileceğiniz ülkemizde sürüş rotanızı cennet gibi bir alana çevirmenizi sağlayacak çok sayıda farklı yer vardır. Bu yerler arasında dikkat çekecek olan birçok rotanın size farklı bir tatil seçeneği sunmasına izin verebilirsiniz.

Doğayı keşfetmek için bisiklet ya da araba en iyi seçenekler arasındadır. Çünkü hem indi bindi yapmazsınız hem de rahat bir şekilde seyahatinizi planlayabilirsiniz. Son derece özel bir alan yaratmanıza yardımcı olan bu uygulamalarla ihtiyacınız olan mekanları planlayabilirsiniz. Arabanızın konforunu bulacağınız birçok gezi rotasında mola duraklarında kamp yapmak ya da yeni yerler keşfetmek için harekete geçebilirsiniz.

Çanakkale Karaburun

Mimoza Koyu’nun güzelliğini keşfetmenizi sağlayan Çanakkale Karaburun bölgesinde Kaz Dağları ve Cunda’nın kenarından geçerken manzaranın seyrine dalın.Belki geçerken Altınoluk, Ören ve Akçay gibi duraklarda mola verebilirsiniz. Geziniz üç günlük bir keyif rotası haline gelebilir. Kuzey Ege’nin en güzel manzarasını seyredebileceğiniz bu rotada, İstanbul çıkışlı hafta sonu gezilerini planlayabilirsiniz. Keyifli sürüş rotaları olarak daha uzun bir seçenek isterseniz farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Datça Yolları

100 kilometrelik bir yola sahip olan ancak virajlı olması nedeniyle iyi bir sürücünün direksiyon başına geçmesi gereken bu yolda Gökova Körfezi, Sakar Geçidi, Datça, Marmaris ve Bodrum yolculuğunun tadını çıkarabilirsiniz. Bazı yerlerde yol çok fazla daraldığı için acemi sürücülere asla tavsiye etmediğimizi belirtmek isteriz.Sakar geçicidinde ayrıca dikkatli olunması gerekmekle birlikte buradaki doğanın saflığı ve temizliği konusunda birçok yerden daha mükemmel olduğunu da göreceksiniz. Akdeniz’i arabayla keşfetmek istediğinizde birçok alternatifiniz olacaktır. Bir jeep kiralayarak ya da karavanla yola çıkarak çok sayıda yer keşfedebilirsiniz.

Karadeniz Yolları

Karadeniz’de Bartın’dan başlayarak Amasra’ya uzanan bir yol olan sahil turu keyifli bir yolculuğu garanti edecektir. Yemyeşil doğası ve özel denizleriyle yaz aylarında serin bir tatil havası almak istediğinizde yeşil ormanları ve yaylalarında kamp yapacağınız bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.Özellikle Amasra’nın güzel doğası ve Bafra’nın manzaralarıyla sürüş keyfinizi daha özel bir hale getirmeniz mümkün olacaktır. Karadeniz bölgesinde yeni yapılan otoban nedeniyle ulaşım daha kolay hale gelmiştir. Birçok kişi yaz aylarında yayla turizminin peşinden giderek eğlenceli bir seyahate merhaba diyecektir.

Antalya Fethiye

Antalya’nın da birçok yolunda profesyonel bir sürücü gerekmektedir. Güvenilir bir gezi alanı ortaya çıkarmak ve deniz kenarlarında tatil yapmak istediğinizde arabayla çıkacağınız yolculukları keyfe dönüştürebilirsiniz.Özellikle Akdeniz bölgesinde çok sayıda gezi rotası ve güzel manzara alanları vardır. Bunların hangisi olacağını tercih etmek istediğinizde Antalya gezilecek yerler arabayla çıkacağınız bir yolculukta daha rahat tespit edilir.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@