Araba Alacaklara Müjde! Sıfır Araç Fiyatlarına Döviz Kuru Ayarı İle İndirim Yapıldı

Dolar ve Euro kuru yükseldiği dönemde zam üstüne zam yapan sıfır araç markaları kurlarda yaşanan düşüşün ardından beklenen indirim açıklamalarını yapmaya başladı.

Araba Alacaklara Müjde! Sıfır Araç Fiyatlarına Döviz Kuru Ayarı İle İndirim Yapıldı
Dolar ve Euro kuru yükseldiği dönemde zam üstüne zam yapan sıfır araç markaları kurlarda yaşanan düşüşün ardından beklenen indirim açıklamalarını yapmaya başladı. Uzun süredir beklenen açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Sıfır araba markaları tarafından yapılan açıklama ile bazı marka ve modellerde direkt fiyat indirimi yapılırken bazı modellerde ise kurdan kaynaklanan avantaj kampanya olarak yansıtıldı.

HYUNDAİ İNDİRİM VE ŞUBAT AYI KAMPANYASI AÇIKLAMASI: KUR FARKI İLAVE KAMPANYA OLARAK FİYATLARA YANSITILDI! 

Kurda yaşanan gevşeme sonrasında fiyatlar hakkında açıklama yapan Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel düşen kur nedeni ile oluşan farkı avantajlı kampanyaya çevirdiklerini belirterek "Şubat ayında Ocak ayına oranla biraz daha hareketlilik var.

Kurdaki gevşemeyi yansıtmak amacıyla 10 Şubat 2021 tarihide yeni bir ilave kampanya açıkladık. Örneğin; Tucson modelimizde 37 bin TL'ye varan indirim yapıyoruz. Ayrıca, 0 faiz avantajımız da var. Böylece kur farkını kampanyalarla avantaja dönüştürüyoruz” diyerek ay sonu satış hedeflerini 60 bin adet olarak duyurdu.Hyundai Şubat ayı kampanyası kapsamında i10 modeli için 6 ay erteleme ve 4 bin liraya varan indirim fırsatı sunulurken Yeni Hyundai i20 modeli içinde 11 bin liraya varan indirim ve faizsiz araç kredisi desteği sunuluyor.

HONDA SIFIR ARAÇ FİYATLARINA İNDİRİM AÇIKLAMASI VE ŞUBAT AYI KAMPANYA DUYURUSU! 

Düşen kur sonrası açıklama yapan Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer kampanyalarını arttırdıklarını belirterek "2021 yılına sektör olarak son derece hızlı bir giriş yaptık. 2020 senesinin Ocak ayına oranla yüzde 60.3 oranında satış rakamlarımız artış gösterdi ve bu da 2021 yılı için yapılan yüksek tahmin rakamlarını destekledi.

Yine de temkinli olmamızı işaret eden şartlar da önümüzde durmaya devam ediyor. Şubat ayı satış rakamlarının iki ayın sezonsal farklılığı kadar arış göstermesini beklemiyorum. Ama yine de sektör Şubat ayında Ocak ayına oranla daha yüksek bir satış rakamına ulaşmayı başaracak. Bunu bize sağlayacak en büyük destekçimiz de düşen kurlarla beraber sayısını arttırdığımız kampanyalarımız olacak. Düzenlediğimiz kampanyalarımız ile müşterilerimizin alım maliyetlerini aşağıya çektik" dedi.Düzenlenen Şubat ayı kampanyaları ile Honda bazı modellerde hem fiyat indirimi hemde yüzde 0.80 faiz oranı ile taşıt kredisi desteği sunuyor.

CİTROEN ARABA FİYATLARINA İNDİRİM AÇIKLAMASI! 

Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım ise kurlarda yaşanan düşüş ile başlatılan kampanyaların satış rakamlarını desteklediğini belirterek “Ocak ayında başlayan yukarı yönlü ivmelenme Şubat ayında hızlanarak sürüyor. Kurlarda yaşanan düşüşü otomobillerimizi satın almak isteyen müşterilerimize kredi desteği sağlamak için kullanıyoruz. Geride bıraktığımız aylarda yaşadığımız stok sorunu da çözdük. Daha kolay koşullarda müşterilerimize hizmet veriyoruz" dedi.

ARAÇ PİYASASINDA SON DURUM NE, SIFIR VE 2.EL ARABA FİYATLARINDA SON DURUM NE?

Sıfır araç fiyatlarına kur düşüşü indirim olarak yansımaya başlarken ikinci el araç fiyatları için henüz beklenen indirim etkisinin ortaya çıkmadığı belirtiliyor.

Bunun nedeni ise ikinci el otomobil pazarında düşen talep sonrasında araç bayilerinde halen 3 ay önce yüksek fiyatlarla alınan araçların durması gösterildi. Kasım ayından bu yana 2. el araç fiyatları için yüzde 12 oranında gerileme yaşandığı belirtilirken döviz kurunda yaşanan gerilemenin sürmesi halinde araç fiyatlarında düşüşün devam edebileceği belirtiliyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)