AUDİ A3 Fiyatları Belli Oldu! 2021’de Türkiye’de Satışa Çıkan Yeni Otomobil Modelleri

Covid-19 gölgesinde geçen 2020 senesinin arkasından 2021 senesinde otomotiv markaları gösterişli fuarlarda satış yerine, online tanıtımlar ile satışa yöneldiler.

AUDİ A3 Fiyatları Belli Oldu! 2021’de Türkiye’de Satışa Çıkan Yeni Otomobil Modelleri
Covid-19 gölgesinde geçen 2020 senesinin arkasından 2021 senesinde otomotiv markaları gösterişli fuarlarda satış yerine, online tanıtımlar ile satışa yöneldiler. Bu kapsamda Audi A3 başta olmak üzere yeni modellerin fiyatları gündeme yansıdı.

2021’in Şubat ayında önemli araç markalarının yeni otomobil modelleri ortaya çıkmaya başlarken, Türkiye yolların çıkacaklar ise belli oldu. Listenin başında Yeni AUDİ A3 iki farklı gövdeye sahip tipleri ile satışa sunuluyor. A3’ün dördüncü nesil modeli, 424 bin TL’lik fiyatı ile satışa sunuluyor.

AUDİ A3’te İki Farklı Kasa Modeli

AUDİ A3 sportback ve sedan almak isteyenler için iki farklı gövde tasarımına sahip model satışa sunuldu. Bu gövde modellerine bağlı olarak ise fiyatlarda değişim söz konusu oluyor. Yani modelde, 1,5 litrelik 4 silindirli TFSI ve 1 litrelik 3 silindirli TFSI motor seçenekleri mevcuttur. İki farlı donanım seviyesi ile kullanıcıların farklı tercihlerine hitap edilmiş.

A3 Sportback incelendiğinde 4,34 metrelik tasarım uzunluğu, 1,82 metre genişlik ölçüsü ve bir önceki model ile karşılaştırıldığında 3 santimetrenin üzerinde daha geniş tasarım gündeme geliyor. 1,45 metre tasarım yüksekliğine sahip olan model, 2,64 metrelik aks mesafesinde ise tasarım değişikliğine uğramamış. A3 Sportback 35 Turbo FSI 150 hp fiyatı ise 416 nin TL’den alıcıları ile buluşuyor.

AUDİ Bagaj Yeniliği ve Satışa Giren Yeni XLV

Bu modelde öne çıkan diğer bir nitelik ise konforlu kullanımı sunan elektrikli açılır ve kapanır bagaj olarak görülüyor. Hem sedan hem de spor tasarımda sunulan elektrikli bagaj, opsiyonel konforlu anahtar ile birlikte, ayak hareketleri kullanılarak açılabiliyor. Kokpit bölümü ise tamamen sürücü hakimiyetine odaklanan Yeni Audi A3 modellerinde, gösterge panelinde 12.3 inçlik bir dokunmatik alan kullanılmıştır. Dijital ve çok fonksiyonlu panel sürücü tarafından kontrol edilebiliyor.

Diğer yandan Güney Koreli yeni XLV ise Mayıs ayında satışa girecek. Ssang Yong’un C-SUV segmentindeki en yeni temsilci model XLV, Mayıs ayından itibaren Türkiye yollarında olacak. 6 ileri otomatik şanzımanı, 160 NM tork üretici 1.5’lik motoru, 128 PS gücü ve çarpıcı dış tasarımı ile dikkat çeken bu araç için fiyat değerinin ise ortalama 270 bin TL civarında şekilleneceği belirtildi.
Yorumlar (0)