En Az Yakan Benzinli Arabalar 2020 Listesi Yayımlandı! Benzini Koklayan Yakıt Cimrisi Araçlar

Araç ve benzin fiyatları her geçen gün yükselirken akaryakıt fiyatlarından dolayı araba sahibi olmak istiyorum diyen kişiler artık benzini koklayan yakıt cimrisi araçlar için araştırma yapıyor. Peki, en az yakan benzinli arabalar hangileri? Az yakan araba modelleri hangileri? Soruların yanıtları haberimizde...

En Az Yakan Benzinli Arabalar 2020 Listesi Yayımlandı! Benzini Koklayan Yakıt Cimrisi Araçlar

Benzin fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ederken araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar da daha az maliyet olması açısından az yakan araçlar için araştırma yapmaya başladı. 

Araba satın almak isteyen kişilerin artık tercihte bulunurken araç fiyatı kadar dikkate aldıkları akaryakıt tüketim miktarları da araştırma konusu oldu. İşte benzini koklayan az yakan dizel araçlar 2020 listesi! 

EN AZ YAKAN DİZEL ARAÇ HANGİSİ?

Açıklanan listeye göre en az benzin yakan dizel araç Volkswagen markası tarafından üretilen Volkswagen Polo modeli oldu Volkswagen Polo modeli 100 kilometre için ortalam 3,1 litrelik yakıt tüketimi ile dikkat çekti. 

Söz konusu listede yer alan en düşük tüketime sahip olan ikinci araç ise Peugeot 208 modeli oldu. Bu modelde ise 100 kilmotrelik yol için ortalam yakıt tüketimi miktarı 3,4 litre olarak açıklandı. 

En fazla yakıt tüketen araç ise Hyundai i10 modeli için belirtilen 4,7 litre oldu. Son dönemde benzin fiyatları korana virüs nedeni ile dalgalı olarak seyretse de yine de daha az yakan otomobiller araba almak isteyen kişilerin öncelikli tercihi olmaya devam edecek gibi görünüyor.... 

BENZİNİ KOKLAYAN YAKIT CİMRİSİ DİZEL ARAÇLAR LİSTESİ 2020

Volkswagen Polo 3.1 litre

Peugeot 208 3.4 litre

Citroen C4 Cactus 3.5 litre

Toyota Yaris 3.6 litre

Nissan Note 3.6 litre

Renault Clio 3.6 litre

Opel Astra 3.7 litre

Skoda Octavia 3.7 litre

Audi A3 3.8 litre

Fiat Panda 3.9 litre

Audi A1 Sportback 4 litre

Citroen C1 4.2 litreNissan Micra 4.3 litre

Hyundai i10 4.7 litre

Emlak365.com

Yorumlar (0)