Faizsiz 60 Ay Vadeyle Taksitli Otomobil Nasıl Alınır?

Faizsiz bankacılık işlemleri sunan katılım bankaları üzerinden finansman kullanıp 60 a taksitle araç alınabilir. Faiz ödemeden araç almak isteyenler için finansman sağlayan katılım bankalarının sunduğu özellikler ve faizsiz araç alımında izlenecek süreci için tüm detaylar.

Faizsiz 60 Ay Vadeyle Taksitli Otomobil Nasıl Alınır?
Taksitle kendisine araba almak isteyen ve faiz ödemek istemeyen müşteriler için çok sayıda katılım bankası hem sıfır araç hemde ikinci el araçlar için finansman sağlıyor. Araba alacaklar için sağlanan finansmanlarda da en uzun vade 60 ay olarak uygulanıyor.

Kar payı sistemi ile sağlanan bu finansmanlar sağlayan katılım bankalarının hangileri olduğunu ve bu finansman kullanımlarına ilişkin sürecin nasıl işlediğini aktarıyoruz.

FAİZSİZ BANKACILIK İŞLEMİ SAĞLAYAN BANKALAR

Faizsiz bankacılık ile araba almak isteyenler için, ev almak isteyenler için nakit ihtiyaçları için kamu katılım bankaları ve özel katılım bankaları çok özel finansmanlar sağlıyorlar. Bu bankalar şunlar;

Kamu Katılım Bankaları

Vakıf Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası

Özel Katılım Bankaları

Emlak Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

60 AY TAKSİTLE TAŞIT FİNANSMANI

Vakıf Katılım Bankası da 60 ay vade ile taşıt finansmanı sağlayan bankalardan bir tanesi. Banka müşterilerinin alacakları aracın değerine göre taksit imkanı sağlıyor. En uzun vade süreci 60 ay olarak uygulanırken bu süreç 48 ay, 36 ay ve 24 aya kadar değişebiliyor.

Vakıf Katılım Bankası Vade Detayları

Vakıf Katılım Bankası araç alacak olan müşterilerinin alacakları aracın nihai değeri (İkinci el için kasko değeri) 120.000 TL ve altında olan taşıt finansmanları için azami vade 60 ay vade olanağı sağlar. Eğer aracın nihai fatura değeri (İkinci el için kasko değeri) 120.001 TL ile 300.000 TL arasında olursa vade süreci 48 ay olarak uygulanır. Araç değeri 300.001 TL ila 750.000 TL arasında olan taşıt finansmanları için azami vade 36 aydır. 750 bin TL'den pahalı olan araçlar için 24 ay olarak uygulanır.

FAİZSİZ TAKSİTLİ ARABA NASIL ALINIR?

Katılım Bankalarına araç finansmanı kullanımları için başvuru yapılır. Bankalar müşterilerin alacakları araç için ekspertiz çalışması yaparlar. Daha sonra müşterilerden aracın değerine göre yüzde 30 yada yüzde 50 oranında peşinat ödemesi talep edilir.

Aracın değerine göre yapılan peşinat ödemesinin ardından geri kalan tutar banka tarafından taşıt finansmanı olarak sağlanır. Üzerinde güncel kar payı oranları eklenerek araç müşteriye 60 ay vade ile satılır. Müşteriler borçlarını aylık öderler.
Yorumlar (0)