Golf Konseptinde Tasarlanan Yeni Volkswagen Polo Tanıtıldı!

Yenilenen görünümü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yeni Volkswagen Polo tanıtıldı. Yeni Volkswagen Polo model otomobilin teknik özellikleri nelerdir?

Golf Konseptinde Tasarlanan Yeni Volkswagen Polo Tanıtıldı!

Otomobil tutkunlarının büyük bir merakla bekledikleri Yeni Volkswagen Polo sonunda tanıtıldı. Tanıtım yapılmadan önce fotoğrafları internete sızan Yeni Volkswagen Polo için kurumsal tanıtım bilgilendirmesi yapıldı. Tasarımı ile Yeni Volkswagen Polo markanın amiral gemisi olan Volkswagen Golf'e çok benziyor. Bu açıdan Yeni Volkswagen Polo'ya çok büyük bir ilgi olması bekleniyor. 

YENİ VOLKSWAGEN POLO'DA RADİKAL DEĞİŞİKLİKLER

Yeni Volkswagen Polo'nun tasarımında çok köklü değişiklikler yapıldı. Aynı Golf model araçlarda olduğu gibi Yeni Volkswagen Polo'da da farlar arasına LED şerit çekildi. Otomobilin arka kısmında ise stop lambaları neredeyse Volkwagen Golf ile aynı oldu. İç tasarımı ve donanımı da yeniden Yeni Volkswagen Polo'da 9.2 inçlik multimedya sistemi bulunuyor. Volswagen'in Tiguan ve Arteon modellerinde bulunan klima kontrolleri de Yeni Volkswagen Polo'ye eklendi. Yeni Volkswagen Polo iç tasarımında giriş seviyesinde 8 inçlik üst donanımlarda ise 10.25 inçlik dijital göstergeler yerleştirildi.

MOTOR SEÇENEKLERİ FARKLILAŞTI

Yeni Volkswagen Polo'nun motor seçenekleri 1.0 MPI ile başlıyor. 80 bg güç, 93 NM tork üreten gelişmiş motor 5 ileri manuel şanzıman ile kullanıma sunuluyor. 1.0 TSI motorun 95 veya 110 bg'lik seçenekleri de bulunuyor. 95 bg'lik modelde hem 5 ileri monuel hem de 7 ileri DSG bulunuyor. 110 bg'lik TSI'da tek seçenek ise çift kavramalı yarı otomatik şansıman oluyor. 

DİZEL MOTORA ALTERNATİF ÜRETİLDİ

Yeni Volkswagen Polo model araçda firma dizel motor ısrarından da vazgeçti. Polo artık 90 bg güç, 160 NM tork sunan 1.0 TGI motorla da satın alınabilecek. Ayrıca sıkıştırılmış doğal gaz ile çalışan motor verimlilik ve tüketim anlamında da maliyet açısından dizel motorlara alternatif olabiliyor. 

Yorumlar (0)