Honda'nın Yeni Amiral Gemisi 11. Nesil Honda Civic Sedan Tanıtıldı

Honda'nın geçtiğimiz günlerde görselleri piyasaya sızan yeni Honda Civic model aracı resmen tanıtıldı. 11. nesil olarak ilan edilen Honda Civic'in teknik özellikleri nelerdir?

Honda'nın Yeni Amiral Gemisi 11. Nesil Honda Civic Sedan Tanıtıldı

Dünuanın dev otomobil markalarından birisi olan Honda yeni tasarımları ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Markanın en çok satılan aracı konumunda bulunan Honda Civic Sedan'ın görselleri internete sızmıştı. Honda bu nedenle tanıtım törenini öne çekerek 2021 model 11. nesil Honda Civic Sedan'ı resmen tanıttı.

HONDA CİVİC SEDAN'IN ŞİFRESİ SADELİK

2021 yılının son aylarında Avrupa'da piyasa sürülecek olan Honda Civic Sedan'ın hem iç tasarımı hem de dış tasarı oldukça sadeleştirildi. Tamamen kullanım öncelikli tasarım anlayışı ile üretilen Honda Civic Sedan konfor ve performansı bir araya getirmeyi başardı. 

İÇ VE DIŞ TASARIM DEĞİŞTİ

Honda Civic Sedan'ın aks mesafesinin 35 mm ve toplam uzuluğunun ise 33 mm arttırıldığı bildirildi. Ayrıca iç tasarımı da tamamen ortaya çıktı. Aracın ön kısmında 10.2 inç dijital gösterge paneli bulunuyor. Bunun yanında ise 7 inçlik multimedya ekranı yerleştirilmiş durumda. Tasarımda dikkat çeken bir diğer husus ise hava kallarını boydan boya kaplayan meral malzeme oldu. Bu da Honda Civic Sedan'ın retro bir izlenim vermesini sağladı. 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Honda Civic Sedan hakkında gelen bilgilere göre bu otomobil ABD'de LX, Sport, EX ve Touring donanım seviyelerinde satışa sunulacak. LX ve Sport seviyelerinin en bariz özelliği 158 beygir gücü  ile 187 tork üreten 2.0 litre dört silindirli atmosferik ünite olacak. Araç CVT aracılığı ile ön tekerlere güç sağlayacak. EX ve Touring modellerdeyse 1,5 litre turbo ünite kullanıldığı açıklandı. 180 beygir gücünde olacak olan otomobil 240 Nm tork üreten motor ile muhteşem bir performans ortaya koyabilecek. Uzmanlarca yapılan değerlendirmeye göre bu model Honda Civic Sedan'lar eski nesle göre 6 beygir ve 20 Nm kadar yüksek değerde olacak. 

Yorumlar (0)