İhale Başvuruları Devam Ediyor! 3 Devlet Kurumu 2. El Araba Satıyor İşte Fiyatlar

Kamu kurumları sadece arsa, ev, arazi, tarla, işyeri ve dükkan satışı yapmıyorlar.

İhale Başvuruları Devam Ediyor! 3 Devlet Kurumu 2. El Araba Satıyor İşte Fiyatlar
Kamu kurumları sadece arsa, ev, arazi, tarla, işyeri ve dükkan satışı yapmıyorlar. Kurumlar kendilerine ait olan ve artık kullanılmayan ikinci el araçları da satışa çıkarıyorlar. Mart ayının ilk haftasında yada daha önceki dönemde yayımlanan duyurular ile kurumların halen başvuru süreci devam eden ilanları bulunuyor.

İkinci el araç satışı yapacağını ilan eden kamu kurumlarının hangileri? Kamu kurumlarının satışa çıkardığı araçlar hangi fiyatlarla satışa çıkarıldı? İhalelere nasıl katılınır? Tüm bu soruların yanıtlarını emlak365.com olarak derledik. İşte mart ayının ikinci haftasında satışı yapılacak kamu araçları.

KAMU KURUMLARININ GÜNCEL DUYURULARI

Araç satışı yapacağını ilan eden ve bunun için duyuru yayımlayan kurumların listesi aşağıda yer alıyor. Bu kurumların yanlarında yer alan şehirlerden vatandaşlar araçları görebilecekler. Araçları görmek isteyenlerin daha öncesinde kurumla iletişime geçmelerinde ve uygulanan salgın kurallarına dair bilgi almalarında fayda var. İşte araç satışı yapan kurumlar ve bulundukları şehirler.Yayımlanan ilanlara göre Dereli Belediye Başkanlığı 2 farklı araç satışı yapacak. Trabitaş Sosyal ve Kültür Hizmetleri ise yayımladığı duyurusunda tek bir araç için ilan yayımladı. Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı ise kendisine ait 2 farklı aracın satışını yapacaklar.

HANGİ KURUM HANGİ FİYATLA İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞI YAPACAK?

Kamu kurumlarının satışa çıkardığı araçlar için ihaleye katılmak isteyecek olan vatandaşlar için muhammen bedel tablolarını paylaşıyoruz. işte 2006, 2010 ve 2016 model araçlar için ilan edilen muhammen bedel listesi ve araçların durumuna ilişkin genel bilgiler.

Dereli Belediye Başkanlığı Tarafından Satışa Çıkarılan AraçlarTrabitaş Sosyal ve Kültür Hizmetler Tarafından Satışa Çıkarılan AraçlarAnkara Çankaya Belediye Başkanlığı Tarafından Satışa Çıkarılan AraçlarİHALEYE NASIL KATILABİLİRİM?

Yukarıda yer alan araç satışlarına dair fiyat ve ihale bilgileri yer almakta. Bu araçları almak isteyenler öncelikle Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı (İlan gov.tr) adresinden kurumların başvuru duyurularına ulaşabilirler. Başvuru duyurularında vatandaşların yapacakları ilk işlem ihale şartnamesini görmek olduğu bildirildi.

İhale şartnamesinde aracın durumuna dair tüm ayrıntılar öğrenilir. İhale şartnamesi görülürken istekliler ayrıca kurumdan araçları da görebilirler. İhale şartnameleri kurumlardan bizzat görülecek.

Tüm koşulların uyması durumunda vatandaşlar öncelikle ihale şartnamesinde bildirilen ve yukarıda tabloda yer alan geçici teminat bedellerini ödeyecekler. Daha sonra başvuru evraklarını derleyecek vatandaşlar kurumlara bu evrakların tamamını ileterek başvurularını yapacaklar.İHALE SONRASI SÜREÇ

İhale sonunda vatandaşlar en yüksek teklifi vermeleri durumunda aracı almaya hak kazanacaklar. Kurum ile vatandaş arasında devir teslim işlemleri tamamlanacak. Aracın bedelini ödeyecek olan vatandaşlar daha sonra kurum ile teslim sürecini tamamlayacaklar.
Yorumlar (0)