ARABA KAMPANYALARI

Mercedes Geri Çağırma Olayı İle Sarsıldı, 774 Bin Araç Geri Çağrılıyor

Dünyanın en büyük ve en güçlü araba markalarından biri olan Mercedes yeni bir geri çağırma olayı ile sarsıldı. 774 bin araç geri çağrılacak!

Dünyanın en büyük ve en güçlü araba markalarından biri olan Mercedes yeni bir geri çağırma olayı ile sarsıldı. 774 bin araç geri çağrılacak!

Yeni Bir Emisyon Skandalı Patlak Verdi!

Volkswagen emisyon skandalı sonrasında bir başka Alman otomotiv şirketi Mercedes Benz içinde yeni bir emisyon skandalı yaşandığı ortaya çıktı. Şirketin dizel araçlarda emisyon değerini düşük göstermek için hileli yazılım cihazı kullandıkları tespit edildi. Bu yazılımın kullanıldığı 774 bin aracın Avrupa pazarından geri çağrılacağı açıklandı. 

Söz konusu geri çağırma kararı Daimler Yönetim Kurulu Başkanı Dieter Zetsche’nin Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer ile görüşmesinin ardındadn açıklandı. Açıklamanın zamanı da bu nedenle oldukça manidar bulundu. Yapılan ilk incelemelerde dizel araçların gerçek emisyon rakamlarının açıklanan rakamların çok üstünde olduğu iddia edildi. 

Federal Motorlu Taşıt Dairesi Geri Çağıracak 

Söz konusu hileli dizel araçlar için geri çağırma prosedürünü Federal Motorlu Taşıt Dairesi uygulayacak. Geri çağrılacak Mercedes modelleri Mercedes Vito, Mercedes GLC 330D ve Mercedes C220D modelleri olacağı açıklandı. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir