Sıfır Araç Fiyatlarına Haziran Zammı! 51 Bin Liraya Varan Zam Geldi

Araba almak isteyenlere kötü haber geldi! Vatandaş hem sıfır hem de ikinci el araç fiyatlarına indirim müjdesi beklerken yükselen döviz kuru ve çip krizi gibi nedenlerle sıfır araç fiyatlarına zam geldi. Toyota Haziran ayı fiyat listesi ile sıfır araç fiyatlarına 51 bin liraya varan zam geldi.

Sıfır Araç Fiyatlarına Haziran Zammı! 51 Bin Liraya Varan Zam Geldi

Pandemi döneminde rekor üzerine rekor kıran araç fiyatları 2020 yıl sonu itibari ile artan üretim kapasitesi ve azalan talep ile beraber düşüşe geçmişti. Döviz kurunda yaşanan düşüşün de eşlik etmesi ile hem araç fiyatları düşmüş hem de uzun vadeli düşük faiz oranları ile taşıt kredisi destek kampanyaları başlatılmıştı. 

Yaşanan süreçte ne yazık ki peş peşe gelen olumsuz haberer ile sonrasında araç fiyatlarında yükseliş yeniden başladı. İlk önce patlak veren çip krizi, çip bulunamaması nedeni ile üretime verilen zorunlu aralar ile araç üretim kapasitesinin yeniden düşmesi ve patlak veren döviz kuru ile beraber ne yazık ki fiyatlarda yükseliş başladı. 

TOYOTO HAZİRAN 2021 FİYAT LİSTESİ YAYIMLANDI, SIFIR ARAÇ FİYATLARINA 51 BİN LİRAYA VARAN ZAM YAPILDI! 

Merakla beklenen Haziran ayı sıfır araç fiyat listesi duyuruları markalar tarafından yapılmaya başlanırken açıklanan her listede sıfır araç fiyatlarına gelen zamlar dikkat çekti. Sıfır araç fiyatlarına zam yapan firmalardan biri de Toyota oldut. Toyota sıfır araç fiyatları listesine göne Toyota tarafından satışa sunulan; 

Toyota Corollar 2021 modeli en düşük 220 bin 200 TL, en yüksek 362 bin 100 liraya, 

Toyota Yaris 2021 modeli en düşük 219 bin 650 TL, en yüksek 290 bin 300 liraya, 

Toyota Yeni Yaris Hybrid 2021 modeli en düşük 322 bin 150 liraya en yüksek 362 bin liraya, 

Yeni Toyota Corolla Hybrid 2021 modeli en düşük 339 bin liraya en yüksek 508 bin 200 liraya varan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yorumlar (0)