Türkiye'de Yılın Otomobili 2021 Finalistleri Belli Oldu! İşte O Araçların Listesi

Türkiye'de Yılın Otomobili yarışması için belirlenen 7 finalist açıklandı. Finale kalan 7 otomobil Türkiye'de 2021 yılının en iyi otomobili olmak için yarışacak.

Türkiye'de Yılın Otomobili 2021 Finalistleri Belli Oldu! İşte O Araçların Listesi
Otomotiv Gazeteciler Derneği (OGD) tarafından her yıl yapılan Türkiye'de Yılın Otomobili Yarışması için bu yıl da büyük bir rekabet yaşanmaya başlandı. Listeye giren 27 ayrı otomobil arasından finale 7 otomobil kaldı. Finalde yarışacak olan 7 farklı otomobil modeli arasından yalnızca birisi ipi göğüsleyerek Türkiye'de Yılın Otomobili 2021 ödülünü almaya hak kazanacak.

Otomobil markaları için de önemli bir prestij anlamına gelen bu yarışmayı kazanan otomobil ciddi bir reklam imkanına kavuşuyor. Geçtiğimiz yıllarda bu ödülü kazanan otomobillerin satış rakamları önemli sayıda artış göstermişti. Benzer bir satış rakamı yükselmesi için otomobil markaları kendi araçlarının Türkiye'de Yılın Otomobili 2021 seçilmelerini istiyorlar.

TÜRKİYE'DE YILIN OTOMOBİLİ 2021 FİNALİSTLERİ

DACİA SANDERO STEPWAYDacia, Türkiye pazarında kendisine önemli bir yer edinmek için 2021 yılı içerisinde iki farklı model araçla piyasaya giriş yaptı. Bunlar için en iddialısı ise Dacia Sandero Stepway oldu. Bu model otomobil ayrıca Türkiye'de yılın en iyi otomobili olmak için yarışıyor.

FİAT EGEA CROSSFiat, Türkiye'de yerli üretim yapan markaların başında geliyor. Yerli üretimin fiyat avantajlarını da kullanan Fiat, otomobil piyasasının Türkiye'de çok önemli bir kısmını elinde tutuyor. Fiat'ın segmentlerine göre uygun fiyatlı otomobil serisi olan Fiat Egea'nın Cross model aracı Türkiye'de yılın otomobili olabilmek için yarışıyor.

HYUNDAİ i20Hyundai markasının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan ve oldukça yenilik bir tasarım ile üst düzey konfor vaat eden Hyundai i20 Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasında finale kalan araçlar arasına ismini yazdırmayı başardı.

PEUGEOT 208Türkiye'de yine çok satılan otomobil markalarından olan Peugeot'un bu yıl en çok dikkat çeken modeli Peugeot 208 oldu. Bu araç Türkiye'de Yılın Otomobili 2021 yarışmasında finale kalan otomobiller arasında yer aldı.

RENAULT CAPTURTürkiye'de en çok sayıda araba satışı yapan markalar arasında bulunan Renault'un 2021 yılında öne çıkan aracı Renault Captur oldu. Bu model aynı zamanda Türkiye'de Yılın Otomobili 2021 yarışmasında finale kaldı.

SKODA OCTAVİASkoda'nın vizyon modellerinden olan Octavia 2021'in Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasında finale kaldı. Oldukça beğenilen klas araç Skoda Octavia yarışmanın favorilerinden birisi olarak gösteriliyor.

TOYOTA YARISTürkiye'de Yılın Otomobili 2021 yarışmasının en favori adayı ise Toyota Yaris oldu. Şık görünüm, modern tasarım, iç konfor, teknik özellikler gibi detaylarla oldukça beğeni toplayan otomobilin yarışma sonucunda kaçıncı sırada olacağı merak ediliyor.

 
Yorumlar (0)