Türkiye'nin Yerli Otomobili TOGG Fiyatı: Araç Bugün Satışa Çıksa Kaç TL Olacak?

Tüm Türkiye'nin büyük bir merakla beklemiş olduğu ilk yerli otomobili TOGG üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

Türkiye'nin Yerli Otomobili TOGG Fiyatı: Araç Bugün Satışa Çıksa Kaç TL Olacak?

Tüm Türkiye'nin büyük bir merakla beklemiş olduğu ilk yerli otomobili TOGG üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Aracın piyasaya çıkış tarihi kadar satışa sunulacağı andaki satış fiyatı da merak konusu olarak araştırılıyor. Konu hakkında açıklama Nejat Özonay tarafından yapıldı. Peki, TOGG ne zaman satışa çıkıyor, TOGG fiyatı kaç TL, Türkiye'nin yerli otomobili fiyatı ne kadar, TOGG fiyat listesi 2020 yayımlandı mı, yerli araba fiyatı ne kadar olur?

Türkiye'nin en önemli yerli üretim projeleri arasında yer alan Türkiye'nin yerli ve milli otomobil projesi olan TOGG için heyecanlı bekleyiş sürüyor. TÜRKİYE'NİN YERLİ OTOMOBİLİ FİYATI NE KADAR, TOGG ARABA FİYATI KAÇ TL OLUR?Konu hakkında değerlendirme sosyal medyada büyük bir takipçi sayısına sahip olan ve yapmış olduğu başarılı tahminler ile adından söz ettiren Nejat Özonay tarafından yapıldı. Yapmış olduğu teknik analiz ile yerli otomobil TOGG için menzil değerlendirmesinde bulunan Özonay "Türkiye'nin elektrikli aracı TOGG'un planlanan menzili 500+km...Günümüzde çok sayıda elektrikli araç arasında 500km menzili aşan sadece Tesla'nın bir kaç modeli var. TOGG'un yollara düşeceği 2022 yılına kadar sektör daha da gelişecek, gene de, iyi bir performans gibi görünüyor" diyerek menzil kriteri açısından aracın son derece tatmin ediği olduğunu söyledi. 

Bu araçlar arasında da fiyat karşılaştırması yapan Özonay takipçilerinden gelen yerli otomobilin TOGG fiyatları hakkında yapmış olduğu değerlendirmesinde "Mevcut elektrikli araçların menzile kıyasla en ucuz olanı, 87.82USD/km. Burada yola çıkar en ucuz maliyet üzerinden gidersek, TOGG 44,000USD olur.. Güncel kurla 336,000TL.. Kıyasladığımız araç ABD fiyatı, bizdeki vergilerin negatif etki oluşturmayacağı varsayımıyla..." sözleri ile fiyat hakkındaki tahminini 336 bin lira olarak duyurdu. Araç bugün satışa sunulursa 44 bin dolar fiyat etiketi ile satışa çıkabilir diyen Özonay negatif vergi uygulanmaması halinde fiyatın bu seviyede yer alacağıını söyledi. TOGG NE ZAMAN SATIŞA ÇIKIYOR?2022 yılında seri üretime geçilmesi planlanan yerli otomobilin 2022 yıl sonunda ya da en geç 2023 yılının ilk aylarında yollarla buluşması amaçlanıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)