Ucuz Araba Almak İsteyenler Dikkat! Ticaret Bakanlığı 2. El İhale Listesi Yayımlandı

Ucuz fiyata ikinci el araba almak isteyenlerin yakından takip ettiği Ticaret Bakanlığı araba ihalesinde yeni liste yayımlandı.

Ucuz Araba Almak İsteyenler Dikkat! Ticaret Bakanlığı 2. El İhale Listesi Yayımlandı
Ucuz fiyata ikinci el araba almak isteyenlerin yakından takip ettiği Ticaret Bakanlığı araba ihalesinde yeni liste yayımlandı. Bakanlığın resmi web sitesinden yayımlanan listede çok sayıda marka ve modelde araç satışı olacağı bildirildi. Satış listesinde yer alan arabalar ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin tüm ayrıntılar sizlerle.

ŞUBAT 2021 TİCARET BAKANLIĞI 2. EL ARABA İHALE LİSTESİ

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ikinci el araç ihalesinde çok sayıda duyuru bulunuyor. Farklı yıllara ait marka ve modellerde araç satışlarının yanında bakanlık hurda durumda bulunan araçları da satıyor. Listede yer alan ve hurda durumda bulunan araçlar için fiyatlar 5.000 TL'den başlarken çalışır durumda arızasız olan modeller için fiyatlar değişiyor. 45.000 TL'den başlayan fiyatlar aracın markasına, modeline ve yılına göre 150 bin TL'nin üzerine kadar çıkıyor.

İhaleye çıkarılan araçlar için ilk teklif fiyatları özel bir hesaplama formülü ile belirleniyor. Bakanlık, aşağıda yer alan araç ve modeller için ihale başlangıç bedelini satışa esas bedelin yüzde 75'i oranında belirliyor. Bu kapsamda ilk teklif fiyatları üzerinden alımlar gerçekleştirilirse çok uygun koşullarda araba sahibi olma imkanı sağlanıyor.

İHALELİ ARAÇ SATIŞ LİSTESİEmlak365.com olarak sizlerle paylaştığımız bu liste, bakanlığın satışa çıkardığı araçların bir bölümünü oluşturuyor. Araç satışları için tüm listeye Ticaret Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

ARAÇLAR NASIL GÖRÜLEBİLİR?

Yukarıda yer alan araç satışlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar araçları görebilirler. Araçların ihalesi için yayımlanan tabloda, araçların bulundukları birim yer alıyor. Bakanlığın o ildeki birimlerine gidilerek araçlar görülebilir.

e-İHALE İLE TEKLİF VERİLEBİLECEK

Ticaret Bakanlığı'nın e-ihale sistemine kayıt olan vatandaşlar, araçlar için tekliflerini elektronik olarak verebilecekler. Gerçek kişilerin e-İhale sistemine nasıl kayıt olabileceklerine ilişkin açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanlığı "Elektronik ihaleye girebilmek için ana sayfadaki “Üye ol” bölümünden kayıt olunması ve ihalesine katılmak istediğiniz araçlar için gerekli teminat bedelinin e-ihale uygulaması için döner sermaye adına açılmış banka hesabına yatırılması gerekmektedir. Üyelik işlemleri e-devlet uygulaması aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir." açıklamasında bulundu. Söz konusu kayıt işlemlerinin tamamı ücretsiz yapılmaktadır. e-İhale sistemine kayıt olan vatandaşlar daha sonra tekliflerini elektronik kanallar üzerinden verebilirler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)