Arabası Olan Herkesi İlgilendiriyor! 2022 MTV 2. Ödeme Taksit Yapan Bankalar, Kredi Kartı İle Taksitli Ödeme

Araç sahipleri dikkat! MTV 2. taksit ödeme dönemi başladı. MTV ikinci taksit ne zaman ödenir, son ödeme tarihi ne zaman, MTV ödeme kredi kartı ile taksitli ödeme nasıl yapılır?

Arabası Olan Herkesi İlgilendiriyor! 2022 MTV 2. Ödeme Taksit Yapan Bankalar, Kredi Kartı İle Taksitli Ödeme

Araba sahiplerini yakından ilgilendiren vergi ödemeleri arasında yer alan Motorlu Taşıtlar Vergisi için yeni ödeme dönemi başladı. Bilindiği üzere ülkemizde araç sahiplerinden her sene düzenli olarak MTV tahsil ediliyor. MTV ödemeleri her sene Ocak ayında başlarken isteyen kişiler tek seferde peşin ödeme yapabildiği gibi isteyen kişilerde 2 eşit taksit halinde taksitli ödeme yapabiliyorlar.

MTV ödemesini taksitle yapan kişiler için ikinci taksit ödemesi için dönem başladı. MTV 2. taksit ödeme dönemi içerisinde yatırılmayan tutarlar gecikmeye düşmüş kabul edilirken araç sahipleri aynı zamanda gecikme cezası da ödemek zorunda kalacaklar. Bu nedenle Ocak ayında peşin ödeme yapmayan kişilerin ikinci taksit ödemelerini ay sonuna kadar tamamlamaları gerekiyor.

MTV İKİNCİ TAKSİT NE ZAMAN ÖDENİR, 2. TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ NEDİR?

Araç sahipleri için motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinde 2. taksit ödeme dönemi başladı. Bayram nedeni ile nakit para sıkıntısı yaşayan kişiler taksitle ödeme yöntemlerini araştırmaya başlarken bankalar da birbiri ardına kredi kartı kampanyalarını açıklamaya başladı. MTV 2. Taksit ödeme dönemi 1 Temmuz 2022 tarihi itibari ile başlarken 31 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek. 31 Temmuz tarihine kadar ödeme yapmayan kişiler ne yazık ki gecikmeye düşmüş olacak ve vergi ödemesine ek olarak MTV gecikme cezası ödeyecekler.

mtv ikinci taksit kredi kartı

MTV BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Ödeme yapmadan önce ne kadar borcu olduğunu öğrenmek isteyen kişiler borç sorgulama işlemi ile internet üzerinden bilgi alabilecek. Gelir İdaresi Başkanlığı GİB üzerinden araç sahipleri istenilen bilgiler ile sorgulama yaparken yine ödeme yapacakları banka şubesi uygulaması ve kredi kartı uygulaması üzerinden de ödeme yapmadan önce ne kadar borçları olduğunu görebilecek.

halkbank mobil uygulama üzerinden ödeme

2022 MTV TAKSİT YAPAN BANKALAR! MTV ÖDEME KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME NASIL YAPILIR?

Halkbank internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile MTV ödemelerinde müşterilerine talep etmeleri durumunda 3 taksit imkanı sunacağını duyurdu. MTV 2. taksit ödemesi için müşterilerine 3 taksit seçeneği sunarken kredi kartı ile yapılan ödemelerde diğer bankalarda da benzer seçenekler bulunuyor. Ödeme yapmadan önce bankanızın kampanyalar sayfasını inceleyebilirsiniz.