Arabası Olanlar Daha da Üzülecek! Benzin ve Motorine Yeni Zamlar Geliyor

Benzin ve motorin fiyatlarına hafta içinde yeni zam gelmesi bekleniyor. Yeni zamların ilk olarak ÖTV'den karşılanması beklenirken sınıra ulaşılmasıyla zamların pompaya da yansıyacağı öngörülüyor.

Gündem 06.10.2021 - 12:42 06.10.2021 - 12:42 Mustafa KARAGÖZ

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta içerisiden LPG Otogaz fiyatlarına 71 kuruşluk dev zam gelmişti. Söz konusu zam doğrudan pompa fiyatlarına yansımış ve LPG otogaz fiyatları 6.00 TL bandını aşmıştı. LPG fiyatlarına gelen zamların ardından ise benzin ve motorin fiyatlarına da yeni zamların gelebileceği ifade ediliyor. 

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINA ZAM GELİYOR

Benzin ve motorin fiyatlarına dair zam açıklaması Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş'tan geldi. Fesih Aktaş yaptığı konuşmasında hem son dönemlerde gelen akaryakıt zamlarını hemde bundan sonraki dönemde gelebilecek zamları ele aldı. 

Yüksek Zamların Nedeni Ne?

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarının nedeninin ne olduğuna dair açıklamalarda bulunnan EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, küresel piyasalarda yaşanan enerji sorununa dikkat çekti. Akaryakıt fiyatlarının ayrıca yine küresel piyasalarda brent petrol fiyatlarının artmasıyla yükseldiğini ifade etti. Brent petrol fiyatları 2020 yılında 20 dolar bandına kadar düşmüşen 2021 yılında 83 dolar seviyesine çıktı. 

YENİ ZAMLAR YOLDA

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş konuşmasının devamında ise benzin ve motorin fiyatlarına yeni zamların gelebileceği uyarısında bulundu. Aktaş bu konuda "Zam ihtiyacında ilk olarak bu rakamlar ÖTV'den karşılanacak olup fazlası oluşur ise maalesef bunlar da pompa satış fiyatlarına yansımaya başlayacaktır." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@