Arabasını Evinin Önüne Park Edenler Dikkat! Fahri Müfettiş Size De Para Cezası Yazabilir!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından zorunlu otopark yönetmeliği bir kere daha ertelenirken özellikle de büyük şehirlerde otopark sorunu tüm hızı ile devam ediyor. Özellikle de pandemi döneminde artan araç sayısı ile beraber apartmanlarda park sorunu ve otopark tartışmaları alevlendi. Birde evlerin önüne park eden araçlara para cezası kesen fahri trafik müfettişleri vatandaşı isyan ettirdi.

EMLAK HABERLERİ 18.06.2021 - 13:09 18.06.2021 - 13:09 Emlak 365

Pandemi nedeni ile pek çok kişi hastalık kapma korkusu yaşamaya başlamış, bu nedenle toplu ulaşımdan uzaklaşarak kendi araçlarını almaya başlamıştı. Aynı evde yaşayan kişilerin birden fazla araç sahibi olmaya başlaması ve artan araç sayısı ile beraber ne yazık ki apartmanlarda park sorunu ve kavgaları yaşamaya başlamıştı. 

Çoğu apartmanda daire sayısı kadar dahi park yeri bulunmaması mahalle aralarında araçların park edilecek yer bulması konusunda sıkıntılar yaşanmasına neden olurken İstanbul'da nüfusun ve araç sayısının daha da fazla olması nedeni ile sorunlar daha da büyümüştü. İstanbullular şimdi de fahri müfettiş nedeni ile son derece zorlu günler geçirmeye başladı. 

FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞİ ARABASINI EVİNİN ÖNÜNE PARK EDEN ARAÇ SAHİPLERİNİN KABUSU OLDU!

Show TV tarafından yapılan habere göre İstanbul'un Maltepe ilçesinde yer alan Dişbudak Mahallesi'nde oturan mahalle sakinleri trafik cezaları nedeni ile isyan bayrağı açtı. Mahallelerinin adının artık ceza sokağı olarak değiştirilmesini istediklerini belirterek ceza kesen fahri trafik müfettişinin ortaya çıkmasını istedi. 

Bazı apartman sakinlerinin adlarına 5 trafik cezası kesildiği, onlarca kişiye 100'den fazla araç park cezası kesildiğini belirterek "mahallelerine dadanan fahri trafik müfettişi" hakkında işlem yapılmasını istedi. Evlerinin önüne arabalarını park etmeleri nedeni ile kendilerine hatalı park cezası kesildiğini iddia eden ev sahipleri arabalarının trafiği engellemememesine rağmen kendilerine para cezası kesildiği iddiası ile şikayetçi oldular. 

Evlerine gelen misafirlerine dahi para cezası kesildiğini belirten mahalleliler kendilerine 144 liralık para cezası kesildiğini belirterek ancak bu cezayı ödedikten sonra itiraz edebildiklerini belirterek haksız yere kesilen bu cezaların son bulmasını talep ettiler.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@