Araç Alamayan Vatandaşlara Renault'tan Büyük Müjde! Renault Çok Ucuza Araç Satışı Yapacak

Renault uygun fiyatlı araç sahibi olmak isteyenlere müjdeli haberi verdi. Son uygun fiyatlı modelinin ortalama 70 bin liradan alıcı ile buluştuğu belirlendi.

Araç Alamayan Vatandaşlara Renault'tan Büyük Müjde! Renault Çok Ucuza Araç Satışı Yapacak

Küresel çip sorununun gündeme gelmesi, pandemi döneminde üretimin yavaşlaması pek çok araç firmasını derinden etkiledi. Pek çok vatandaş artık sıfır araç alamayacağını anlayarak ikinci el araçlara yöneldiler. Bunun üzerine ikinci el araçlarda meydana gelen fiyat artışı da vatandaşın hayallerini ertelemesine neden oldu.

Ülkemizde uygun fiyatlı araç sahibi olmak neredeyse imkansız. Yurtdışından gelene kadar vergilerle birlikte araç fiyatları yükselmeye devam ediyor. Uygun fiyatlı aracın bulunmadığı günümüz şartları içerisinde Renault büyük müjdeyi verdi.

RENAULT 70 BİN LİRAYA SIFIR ARABA SATACAK

Araç Alamayan Vatandaşlara Renault'tan Büyük Müjde! Renault Çok Ucuza Araç Satışı Yapacak2

Renault yeni dönemde yeni bir kampanya hazırladı. Kulağa oldukça ilginç gelecek ancak 70 bin liraya sıfır otomobil satacağını açıkladı. Dünyanın en çok tercih edilen ve bilinen otomobil markalarından birisi olan Renault tarafından yeni bir model açıklandı.

Renault marka aracın modeli ise Kwid modeli olarak ifade ediliyor. Markanın bilinen en uygun fiyatlı aracı olacak. Hindistan pazarında araç hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Türkiye pazarında ne zaman giriş yapacağı merak konusu oldu. Renault Kwid modelinin Hindistan pazarında 70 bin liraya satıldığı belirlendi. Bunun üzerine Türkiye pazarında ne kadara satılacağı da en çok araştırılan konulardan birisi haline geldi.

TÜRKİYE’DE 100 BİN LİRAYA SIFIR OTOMOBİL SATILACAK

Renault’un en uygun fiyatlı aracı olduğu bilinirken, uygun fiyatlı araç sahibi olmak isteyenler için yeni bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Aracın Türkiye’ye gelme ihtimalleri de son zamanlarda en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. B SUV tipi bir araç olan yeni modelin 0.8 litrelik motor hacmi bulunuyor. Aracın motoru is 50 beygirlik olarak ifade edildi.

Henüz araç Türkiye’ye gelmediği için fiyatı bilinmiyor ancak gelmesi halinde fiyata vergilerin de eklenmesi bekleniyor. Böylece 100 bin lira ile 120 bin lira arasında bir fiyata satılması bekleniyor. Böylece ülkedeki en uygun fiyatlı sıfır araç olarak belirlenecek.

SONRAKİ HABER