Araç Fiyatları Vatandaşı Daha Çok Üzecek! 2001 Model Tofaş'ın Satılık Fiyatı Hayrete Düşürdü

İkinci el otomobil fiyatları giderek artarken, Osmaniye'de ilana konulan 2001 model Tofaş marka aracın fiyatı duyanları hayrete düşürüyor. İşte aracın fiyatı..

Araç Fiyatları Vatandaşı Daha Çok Üzecek! 2001 Model Tofaş'ın Satılık Fiyatı Hayrete Düşürdü

Pandemi, dolar kuru ve sıfır araç teminatının giderek zor bir hale gelmesi ikinci el araç piyasasını çok derinden etkiledi. İkinci el otomobil fiyatları neredeyse sıfır otomobillerin fiyatına denk görünüyor. Bu süreçte otomobil fiyatları her geçen gün biraz daha yükselmeye devam ediyor.

Vatandaş ikinci el araç fiyatlarının düşmesini beklerken, gelen üst üste zamlar nedeniyle araç alma umutlarını tüketmeye başladılar. Otomobil fiyatlarının yeniden eski seviyelerine gelmesinin çok güç olduğunu söyleyen yetkililer, araç almak isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini düşünüyorlar.

2001 MODEL TOFAŞ’IN SATIŞ FİYATI ÇOK ŞAŞIRTACAK!

Osmaniye’de yaklaşık 6 yıldır galeri işletmecisi olarak çalışan Ali Yılmaz, 2001 model Tofaş araç için vermiş olduğu ilan ile oldukça şaşırttı. Pek çok lüks otomobil firmasının verdiği ikinci el otomobil ilanlarına eş değer olarak verdiği ilan ile birlikte çok konuşulmaya başladı.

Pek çok orta ve yüksek segment markanın 2010 model araçlarına çıkarmış olduğu ilana denk 2001 model bir Tofaş ilanını çıkardığı fiyat oldukça dikkat çekti. Otomobilin emsallerine göre son derece temiz, hasarsız ve yeni gibi olmasının fiyatının yüksek olmasında etkili olduğu düşünülüyor.

Otomobilin 2001 yılından beri kullanılıyor olmasına rağmen sadece 88 bin kilometrede olması, temiz ve az kullanılmış olması, araçta bir çizik dahi bulunmaması aracın fiyatını birden 145 bin liraya kadar çıkardı.

2001 MODEL TOFAŞ BÜYÜK TİTİZLİKLE SAKLANIYOR

Araç Fiyatları Vatandaşı Daha Çok Üzecek! 2001 Model Tofaş'ın Satılık Fiyatı Hayrete Düşürdü2

Galeri sahibi, ilk etapta aracın fiyatını duyan vatandaşların büyük tepkiler verdiğini, ancak aracın özelliklerini ve mevcut durumunu görmelerinin ardından daha anlayışlı yaklaştıklarını ifade ediyorlar. Aracı yüksek fiyatından şikayet edilmesine rağmen pek çok meraklısının aramaya devam ettiği ve talip oldukları da belirlendi.

Aracın satın alındıktan sonra aktif olarak kullanılacak bir araç olmadığını, Tofaş marka araç meraklılarının alıp değerini bilecek ve koleksiyonlarına ekleyecekleri bir araç türü olduğunun da altı çiziliyor. Henüz aracın yeni sahibinin kim olduğu bilinmiyor.

SONRAKİ HABER