Araç Sahipleri İsyan Ettiren Detay Depoyu Fullemek Artık İmkansızlaşıyor! Yüzde 200'ü Geçecek!

Akaryakıt fiyatlarında rekor zamlar gündemde! Benzin ve motorin fiyatlarına yeniden zam yapılması bekleniyor! Yeni zam oranları ise vatandaşları resmen isyan ettirdi! İşte güncel akaryakıt fiyatları…

Finans 01.06.2022 - 16:18 01.06.2022 - 16:20

Milyonlarca araç sahibi mevcut ekonomik koşullar ve küresel piyasalarda yaşanan enerji krizleri nedeniyle araçlarının deposunu doldurmakta güçlük çekiyor. Benzin ve motorin fiyatlarına son dakika zamlarının gelmesinin ardından son aylarda gelen zam oranlarının yüzde 200’e dayandığı aktarılıyor. Benzine gelen zamlar sonrasında motorin için de yeni bir fiyat güncellemesi gelmesi bekleniyor. Benzinin litresi 26 liranın üzerine çıkabilir.

Akaryakıt Zammı Yüzde 200’e Dayandı!

Benzin ve motorin fiyatlarında yeni zamların görülmesi beleniyor. Üst üste gelen zamlar sonrasında ortaya çıkan oranlar ise dikkat çektir. Son 7 ay içinde benzine yüzde 197 oranında zam gelmesinin ardından gelecek yeni zamla beraber yüzde 200’ü bulması bekleniyor. Tüm zamanların en yüksek zam oranlarının görülmesinin ardından araç sahipleri ise yeni zamların gelmesi ile depolarını fullemekte bir hayli zorluk çekecek.

Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Geliyor!

16-mayis-guncel-akaryakit-fiyatlari-cep-yakiyor-benzin-ve-lpgye-bir-zam-daha-gelecek

Brent petrol fiyatının yeniden artması, Türk Lirası’nın dolar ve yabancı paralar karşısında yeniden değer kaybetmesi ve üstüne eklenen vergilerle beraber akaryakıt fiyatları tarihin en yüksek fiyatlarına dayandı. 1 Haziran Çarşamba gece yarısı itibariyle benzine 1 lira 22 kuruş, motorine ise 1 lira 49 kuruş zam bekleniyor. Fiyat değişikliğinin ve gelecek yeni zam ile güncel ücretlerin nasıl yansıyacağı ise merak ediliyor.

Litre Fiyatı 26 Lirayı Aşacak!

Bu gece yarısından itibaren gelmesi beklenen akaryakıt zammı sonrasında benzin ve motorin fiyatlarının 26 lirayı aşması bekleniyor. Dövizdeki hareketlilik ve dünyada brent petrol fiyatlarının artmasının ardından fiyatların önümüzdeki dönemde de artmaya davam etmesi bekleniyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar?

Akaryakıt fiyatlarında bu gece yarısından itibaren gelmesi beklenen zam öncesinde güncel fiyatlar deposunu doldurmak isteyenler için fırsat olacak. İstanbul’da motorinin ortalama litre fiyatı 24,41 TL, benzinin litre fiyatı ise 25,02 TL seviyelerinden satılıyor. LPG ise ortalama 11,47 lira seviyesi ile zam öncesinde satılmaya devam ediyor.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@