Araç Sahipleri Kuyruğa Hazır Olun! Bilgi Sektör İçinden Benzine Dev Zam Bu Gece İddiası

Akaryakıt sektöründe dolar kurunda oluşan yükselme nedeniyle yaşanabilecek artışlar konuşulmaya başlandı. Sektör içinde gelen son dakika bilgisinde ise benzine bu gece zam gelebileceği iddia edildi.

Finans 16.12.2021 - 10:57 16.12.2021 - 10:57 Mustafa Karagöz

Benzin litre fiyatlarına son zam; dolar kuru 13.50 TL ile 13.80 TL seviyesinde yer alırken gelmişti. Bir haftadan biraz daha uzun olan bu süreçte dolar kuru inanılmaz bir değer artışı daha yaşadı. Kısa dönemde 1.50 TL'ye yakın bir yükselme kaydeden dolar kuru 15.25 TL bandına kadar çıktı.

Kur fiyatlarında yaşanan artış ile birlikte başta benzin olmak üzere tüm akaryakıt fiyatlarına zam yapılacağı iddia edilmişti. Bu zamlara dair ilk bilgiler gelmeye başladı. Milli Gazete'de yer alan habere göre bu gece yeni zam tarifesi duyurulabilir. 

BENZİN FİYATLARINA DEV BİR ZAM DAHA

Benzin litre fiyatlarına en son zam 9 Aralık tarihinde duyurulmuştu. EPGİS o gün yaptığı bilgilendirme açıklamasında benzinin litre fiyatlarına 77 kuruşluk motorin fiyatlarına ise 31 kuruşluk zam yapılacağı duyurulmuştu. Daha öncesinden ise benzin ve motorin litre fiyatlarına tek tek zamlar gelmişti. 10.00 TL bandının üzerine çıkan benzin litre fiyatlarına ise yeni bir zam gelmesi bekleniyor. 

Dolar kurunun 15.25 TL seviyesini görmesinin ardından ise dolar kurundan kaynaklı yeni zammın bu gece için duyurulabileceği ifade edildi. 

Benzine ilişkin haberde, Sektör içinden geldiği iddia edilen bilgilere göre; bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin litre fiyatlarına bu gece yarısındna itibaren 56 kuruşluk zam yapılacak. Resmi açıklamanın ise akşam saatleri öncesinde EPGİS tarafından duyurulması bekleniyor. EPGİS'in yapılacak zammın tutarını, geçerli olacağını ve sadece benzin için olup olmayağını ilan etmesi takip edilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@