Aradığı gayrimenkulü bulanlar dikkat! 60 ay vadeli arsa finansmanı fırsatı devam ediyor

Albaraka Türk Katılım Bankası arsa yatırımı yapmak isteyen müşterilerine 60 ay vade ile arsa finansmanı veriyor. Ayrıca isteyenler arsanın tamamı için finansman kullanabilirler.

Finans 27.04.2022 - 16:28 27.04.2022 - 16:29 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Gayrimenkul yatırımı revaşta olan yatırım tercihlerinin başında geliyor. Dolar bazlı fiyatların artması, enflasyon oranlarının fiyatlara eklenmesi gayrimenkulde fiyatların artmasına neden olurken bu süreçte fiyatlar artmadan yatırım yapmak isteyenler ise kredi ve finansman kullanımlarına yöneliyorlar. 

Kredi kullanacaklar için bazı bankalar 120 ay vade ile yüzde 50 ve yüzde 70 limitle arsa kredisi veriyor. Kamu bankaları ise 36 ay vade ve yüzde 75 limitle kredi desteği sağlıyorlar.

Arsa alımlarında finansman kullanacaklar için en dikkat çeken özellikler ise Albaraka Türk Katılım Bankası'nda bulunuyor. 

YÜZDE 100 LİMİTLİ 60 AY VADELİ KONUT FİNANSMANI

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin arsa alımları için yüksek limitli finansman desteği sağlayabileceğini açıkladı. Müşteriler genel olarak uzun vade ve çok yüksek limit özelliklerinden faydalanarak arsa alabilirler. Banka resmi sitesinden arsa finansmanı için hem özellikleri hemde başvuru koşullarını açıkladı. 

Arsa finansmanı ile gayrimenkul alacaklar için

Arsa yatırımları için Albaraka Türk Katılım Bankası alınacak arsanın ekspertiz değerinin tamamına finansman sağlayabileceğini açıkladı. Finansman kar payı oranı bankaya yapılacak başvuru sonrası kişiye özel belirlenecek. Arsa alımlarında ayrıca banka 36 ay yerine 60 ay vade olanağı sağlıyor.

Bu özelliklerle finansman kullanabilmek için bankanın açıkladığı şartların sağlanması gerek. İlk koşul kişinin aylık kazancının finansman kullanımına uygun olması, talep edilmesi halinde ek teminat sunulması ve alınacak olan arsanın Albaraka Türk şubelerinin yer aldığı belediye sınırları içinde imarlı olması gerekmekte. 

Başvurular ise  Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine bireysel olarak yapılacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@