Aralık 2019 İtibariyle AK Parti, MHP ve CHP'nin Oy Oranları

Türkiye'nin iki önemli araştırma şirketlerinden olan Genar ve Konda 2019 yıl sonuna dair yapmış oldukları anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştılar.

GÜNDEM 09.12.2019 - 14:08 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Türkiye'nin iki önemli araştırma şirketlerinden olan Genar ve Konda 2019 yıl sonuna dair yapmış oldukları anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştılar. Söz konusu anket sonuçlarında Cumhur İttifakının oy oranının üstünlüğü dikkat çekiyor.

Kısa süre önce erken seçim iddialarının gündemde yer almasından dolayı araştırma şirketleri yeni anketler yapmışlardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli tarafından net bir dille kapatılan erken seçim iddialarından sonra yapılan anket sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. CHP, MHP VE AK PARTİ'NİN OY ORANLARIİki önemli anket şirketi olan Konda ve Genar tarafından yapılan anket sonuçlarında dikkat çeken nokta ise Cumhur İttifakı'nın oy oranları oldu. AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın oy oranları, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi tarafından oluşan Millet İttifakının oy oranlarından üstün çıktı. İşte Konda ve Genar'ın oy oranlarına dair sonuçlarGENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ANKET SONUÇLARIGenar Araştırma Şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçlarında Cumhur İttifakı'nın oy oranlarının üstünlüğü göze çarpıyor. Anket sonuçlarına göre;AK Parti'nin oy oranı yüzde 40CHP'nin oy oranı ise yüzde 26MHP'nin oy oranı 11.5HDP'nin oy oranı yüzde 11İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 7.5Bu kapsamda Cumhur İttifakının oy oranı yüzde 51 ile yüzde 52 bandında olurken Millet İttifakının oy oranı yüzde 33.5 ile yüzde 35 bandı arasında yer aldı. KONAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ANKET SONUÇLARIKonar Araştırma Şirketinden yayımlanan anket sonuçları ise aşağıda yer aldığı gibiAK Parti'nin oy oranı yüzde 40CHP'nin oy oranı ise yüzde 23.1MHP'nin oy oranı yüzde 12.9HDP'nin oy oranı yüzde 13.6Konar'ın araştırmasına göre Cumhur İttifakının oy oranı yüzde 52.9 olurken Millet İttifakının oy oranı yüzde 33 seviyesinde açıklandı.İYİ Parti'nin oy oranı ise yüzde 9Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@