Aralık 2021 TOKİ Kurasız, Ön Şartsız 2+1 ve 3+1 Daire Satışı Yapılan Şanslı İller Açıklandı

TOKİ Başkanlığı'nın Aralık 2021 döneminde kurasız olarak satışını gerçekleştireceği konutların listesi açıklandı. Liste beraber kurasız konut satışı yapılacak olan şehirler de belli oldu.

Aralık 2021 TOKİ Kurasız, Ön Şartsız 2+1 ve 3+1 Daire Satışı Yapılan Şanslı İller Açıklandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın konut satış duyuruları yenilendi. Ay başında yapılan güncellemelerin ardından TOKİ resmi sitesinden 2 şehirde konut satışı olacağını bir şehirde de işyeri satışı olacağını duyurdu. Konut satışları orta gelir grubu kapsamında olacak. İşyeri satışları ise alt gelir grubundan yapılacak. İşte o şehirler ve güncel konut satış ilanları.

TOKİ BAŞKANLIĞI KURASIZ KONUT SATIŞLARI

TOKİ'nin resmi sitesinden ilan edilen duyuru kapsamında kurumun Erzurum Aşkale ve Mardin Derik TOKİ Projelerinden konut satışını yapacağını duyurdu. Erzurum'da toplam 10 konut satışı yapacak kurum Mardin'de ise 58 konut satışı yapacak. Van'ın Erciş İlçesinde ise 71 işyeri için başlayan satışlarda 39 işyeri kalmış durumda. Kalan işyerleri de TOKİ tarafından satılacak.

Erzurum Konut Satışları

Erzurum'da satılacak olan konutlar için başvurular başladı. Kurum başvuru tarihleri ve satışlara dair "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 10 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 24 Kasım 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." açıklamasında bulundu.

erzurum aralık 2021 konut satışı

Yukarıda yer alan tablo Erzurum'da konut almak isteyecekler için sunulan olanakları gösteriyor. 118 bin TL ile 141 bin TL arasında satılacak konutlar için yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade olanakları bulunuyor.

Ödeme planına göre vatandaşlar 592 TL taksitle ev sahibi olabilirler.

Mardin Konut Satışları

Mardin'de satışı yapılacak konutlar da başvuru önceliğine göre olacak. Konutlar için başvuru yapacak vatandaşlar için TOKİ "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 58 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 06 Aralık 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." açıklamasında bulundu.

mardin konut satışı aralık 2021

Konutların fiyatlarını açıklayan TOKİ, vatandaşların 156 bin TL'ye konut sahibi olabileceğini ilan etti. Yüzde 10 peşinat ödmesi yapacak olan vatandaşlar geri kalan borçlarını 180 ay vade ile ödeyebilecekler.

Ödeme planına göre vatandaşlar aylık 792 TL taksit ödemesiyle Mardin'de ev alabilecekler.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Kurasız konut satışı için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını, konut satışı olacak projelerin bulunduğu illerdeki Ziraat Bankası şubelerine yapacaklar.

SONRAKİ HABER