Aralık Ayı Sonu TBMM Gündemi! Genel Af, Nafaka, EYT, KYK Borçları ve Taşeron

Aralık ayının son 10 gününde TBMM gündeminde yer alması beklenen çok fazla konu bulunuyor. Mecliste özellikle EYT, KYK Borçları, Nafaka ve Genel Af konularının gündeme gelmesi beklenirken bu konulara ilişkin son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. İşte TBMM'nin Aralık ayının son haftasında gündeme alması beklenen konu başlıkları.

GÜNDEM 21.12.2019 - 09:55 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Aralık ayının son 10 gününde TBMM gündeminde yer alması beklenen çok fazla konu bulunuyor. Mecliste özellikle EYT, KYK Borçları, Nafaka ve Genel Af konularının gündeme gelmesi beklenirken bu konulara ilişkin son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. İşte TBMM'nin Aralık ayının son haftasında gündeme alması beklenen konu başlıkları.

Aralık ayının son günlerine girdiğimiz şu günlerde Meclis'te yer alması beklenen çok sayıda konu başlığı bulunuyor. Bu konuda 4 farklı konu başlığında ise özel beklentiler oluşmuş durumda. Aralık ayı ve 2019 yılı sona ermeden TBMM'de yer alması beklenen bu konu başlıklarına dair son durumu, siyasiler tarafından yapılan açıklamaları ve diğer detayları sizlerle paylaşıyoruz. ARALIK AYI SONU TBMM KONU BAŞLIKLARIAralık ayı son 10 günü içerisinde TBMM Genel Kurulu'nda konuşulması beklenen 4 ana konu başlığı EYT, KYK Borçları, Nafaka ve Genel Af konuları oldu. Bunların yanında ayrıca Ek Gösterge ve kadroya alınmayan Taşeron İşçilerin sorunları da meclis gündeminde yer alması bekleniyor. EYT Düzenlemesi Emeklilikte Yaşa Takılanlar, TBMM gündeminin en çok konuşulan konu başlığı durumunda. Muhalefet partilerinin bu konuda ki çalışmaları devam ederken konuya ilişkin yeni taleplerde gündeme geliyor. Özellikle Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar sonrası emeklilik ümitleri kırılan EYT'liler için kısa süre önce yeni bir talep iletildi. Bu talebe göre emekli olamayan EYT'lilerin sağlık hizmetlerinden faydalanmaları öngörülüyor. Konu halen meclis gündeminde ele alınmaya devam ediyor.Nafaka DüzenlemesiAdalet Bakanlığı'nın kısa süre önce Meclis'e yeni yargı paketini sunması bekleniyor. Önemli konu başlıklarının yer alacağı yeni yargı paketinde nafaka konusunun olup olmayacağı merak ediliyor. Vatandaşların nafaka konusunda düzenleme beklentisi artmışken bu konunun en kısa sürede TBMM'de konuşulması isteniyor.Genel Af KonusuGenel af konusu toplumun genelinde beklenti oluşan bir konu oldu. Ancak MHP ve AK Parti tarafından af yasasına dair yapılan son açıklamalarda, düzenlemenin ertelendiği ifade edildi. MHP tarafından Meclis'e sunulan af yasası kanun teklifi beklemeye alındı. Bu konuda beklenti içinde olan vatandaşlar Aralık ayı sona ermeden bu konuda adım bekliyorlar. Taşeron DüzenlemesiTaşeron işçilerin yaşadıkları bazı sorunlar gündemde yer alırken Meclis gündemine kadroya alınmayan taşeron işçilerin durumları ve bu konuda nasıl bir adım atılacağı başlığının gelmesi bekleniyor. Halen kadroya alınmayan işçilere yönelik yılsona ermeden adım atılması bekleniyor.KYK Kredi Borçlarının Silinmesi KYK öğrenim kredisi borçlarına dair de düzenleme en çok merak edilen konu başlığı. Maliye Bakanlığı'nın halen üzerinde çalıştığı KYK borçlarına dair nasıl bir çözüm önerisi sunulacağı merak ediliyor. Bu noktada borçların tamamen silinmesi yada faiz kısmının silinmeis gibi öneriler bulunuyor.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@