Arap Şeyhleri ve Bill Gates Sırada! Dünyanın En Pahalı Evi Rekor Fiyatla Satışa Çıkıyor

Dünyanın en pahalı evi satışa çıkıyor! İtalya'nın başkenti Roma'da Prenses Rita Boncompagni 'ne ait olan lüks malikane rekor fiyatla satılacak.

Emlak Magazin 29.10.2021 - 10:26 29.10.2021 - 10:37 Gülcan Özer

Prenses Rita Boncompagni ve eşine ait olan İtalya'nın başkenti Roma'da yer alan malikane satışa çıkarılmaya hazırlanıyor. Daha önce dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates ile pek çok Arap şeyhinin talip olduğu ancak prenses tarafından satışına onay verilmeyen evin rekor fiyatla satılması bekleniyor. 

Yüzme havuzu dahi olmayan malikane sahip olduğu bir özelliği nedeniyle rekor fiyatla satışa çıkarılacak. Evin kökleri 16. yüzyıla dayanırken Ocak ayında açık artırma yöntemi ile satışa sunulacak malikane içerisinde pek çok fresk barındırıyor. 

471 MİLYON EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLA AÇIK ARTIRMAYA SUNULACAK! 

Geniş bir arazi üzeriine kurulu bulunmayan hatta özel bir yüzme havuzu dahi olmayan malikanenin rekor fiyatla satışı dünya çapında gündem oldu. Roma'da bulunan ve 16. yüzyılda inşa edilen malikenin 471 milyon Euro fiyatla açık arttırmaya sunulduğu ilan edildi. 

dünyanın en pahalı evi 3

Evin bu kadar pahalı olmasının nedeni ise yapının içerisinde pek çok ünlü ismin sanat eserlerinin bulunması. Caravaggio’nun evin birinci katına çizdiği fresk bunlar arasında en değerli olanlardan biri olarak gösteriliyor. 

dünyanın en pahalı evi 1

Evin sahibi Prenses Rita Boncompagni, İngiliz The Times gazetesine evin detaylarını paylaşırken, “Şöyle diyelim, aslında bir Caravaggio satın almışken eviniz de oluyor” yorumunu yaparken evin girişinde Michelangelo’nun yaptığı tahmin edilen Pan heykeli bulunuyor. 

dünyanın en pahalı evi 2

Evin sahip olduğu eserler nedeni ile özellikle de Arap şeyhlerinin ilgi odağında olduğu belirtilirken prenses ise eve en az kendisi kadar değer verecek birisine satılmasını istediğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@