Arapça Tweet Atan Kılıçdaroğlu'na Bakan Varank'tan Tepki!

Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi yapılmasına ilişkin tepkisini dile getirdiği Arapça bir Tweet atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan tepki.

Gündem 17.05.2022 - 17:56 17.05.2022 - 17:56 Gülşah Konuk Akın

Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin (YASED) Ankara Ofisi açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Arapça tweet atmasına tepki göstererek Türkiye'ye yatırım yapan ülkeleri coğrafyalarına göre ayırdığını ve bunun bir faşizm olduğunu vurguladı. Sivil toplum kuruluşlarının da muhalefetin faşizme varan eleştirilerine tepki göstermesi gerektiğine dikkat çekti. 

DEĞERLİ ARKADAŞLAR BU FAŞİZMDİR

Kılıçdaroğlu'nun Arapça tweet atmasına: "Yatırımcılar arasında faşizme varan, ifadeleri görebiliyoruz. Bugün Türkiye'de en fazla yatırım yapan ülke hangisi Hollanda. Arkasından kim geliyor Almanya. Kimse Hollanda'ya Almanya'ya hiçbir şey demezken, Hollandaca Almanca tweet atmazken, söz konusu Orta Doğu'dan Arap ülkelerinden bir yatırımcı olunca 'Vay efendim Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor. Neden Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye'de yatırım yapıyor' diye eleştiri yapıyorlar. Değerli arkadaşlar bu faşizmdir" sözleri ile tepki gösteren Varank, Türkiye'nin yatırımcılar arasında ayrım yapmadığına dikkat çekti.

kılıçdaroğlu-arapça-tweet

YABANCI YATIRIMCILARIN KORUNMASI GEREKİYOR

Bakan Mustafa Varank, Türkiye'nin yatırımcılar arasında ayrım yapmamasının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da buradaki yabancı yatırımcıların tamamını koruması gerektiğine dikkat çekerek: Bakıyorsunuz Türkiye'de iş yapan firmalara çok ağır eleştiriler var. İşte 'Biz iktidara gelince şöyle mallarını kamulaştıracağız, böyle mallarını kamulaştıracağız' diyorlar. Bu firmalar TUSİAD'ın üyesi, yeri geldiğinde TUSİAD hükümeti eleştiriyor da neden kendi üyelerinin haklarını korumuyor. Biz siyasette bunun mücadelesini veriyoruz ama sivil toplum kuruluşlarının da bunun mücadelesini vermesi lazım" ifadelerini kullandı. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@