Aras'ın Konut Projesi İsyanı: Ali Ağaoğlu 12 Milyar TL Kazanacak, Bodrum Kaybedecek!

Ünlü müteahhit Ali Ağaoğlu tarafından Bodrum Milas'ta inşa edilecek yeni konut projesi tartışmaların odağında yer almaya devam ediyor.

Emlak Haberleri 27.09.2021 - 08:45 27.09.2021 - 08:53 Gülcan Özer

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ali Ağaoğlu tarafından Bodrum'un Milas ilçesine yapılacak olan konut projesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Toplamda 30 bin kişinin barınacağı yeni konut projesi uzun süredir gündemdeki yerini korurken projeye son tepki Bodrum Belediye Başkanı Aras tarafından gösterildi. 

Ali Ağaoğlu'nun Bloomberg HT kanalına konuk olarak yeni projesi hakkında bilgiler veren Ali Ağaoğlu'nu sert bir şekilde eleştiren Aras lüks bir yaşamı milyon dolarlar ödemeden vadeden projenin Bodrum için büyük bir yük olacağını savundu. 

ARAS: SİZ 12 MİLYOR TL KAZANIN DİYE İNŞAATINIZIN ALT YAPISINI HALKIN PARASI İLE Mİ YAPALIM?

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında açıklamalarda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Yoksa siz 12 milyar TL kazanın diye, milyonlarca metrekarelik inşaat alanınıza halkın parasıyla altyapı sağlanmasını mı bekliyorsunuz? Diyelim ki sağlandı… Su konusu ne olacak? Mevcut haliyle Bodrum’a yetmeyen su kaynaklarımızı, bin 700 futbol sahası büyüklüğündeki projenizin sayenizde tamamen unutmayı kabul edeceğimizi mi düşünüyorsunuz?

ali-ağaoğlu-ahmet-aras

Ayrıca, Milas sınırları içindeki projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi? Özetle Ali Bey, Bodrum’un Belediyesi, Başkanı ve Halkı olarak, projenize de Bodrum markamızı kullanmanıza da karşıyız çünkü, sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez" diyerek projeye karşı olduklarını bir kere daha son derece sert bir uslupla dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@