Arazi Yatırımı Yapacaklar Dikkat! Eyüpsultan Belediyesi'nden İhaleyle Satılık Arazi

İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından bir taşınmaz satış ihalesi duyurusu yapıldı. Buna göre belediye mülkiyetinde alan arazi ihale yoluyla satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 03.09.2021 - 01:06 03.09.2021 - 01:18 Engin Uzunoğlu

Arazi yatırımı yapmak isteyenler belediyelerin arazi satış ilanlarını yakından takip etmeyi sürdürüyorlar. Bu konuda İstanbul Eyüpsultan Belediye BaşkanlığI'ndan bir ilan yayınlandı. Yayınlanan ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan bir adet arazi ihale yoluyla satışa çıkarıldı. 

SATIŞA ÇIKARILAN ARAZİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İstanbul Eyüpsultan Belediyesi tarafından satışa çıkarılan araziye ilişkin genel bilgiler de kamuoyuna duyuruldu. İstanbul'un Eyüpsultan ilçesi Kemerburgaz Mahallesi'nde 231 parselde yer alan ve mülkiyeti Eyüpsultan Belediyesi'ne ait olan 1.673 metrekarelik arazi ihale ile satılacak. 

İHALE NE ZAMAN, NEREDE VE NASIL YAPILACAK?

İstanbul Eyüpsultan Belediyesi arazi satış ihalesi ile alaklı olarak kapsamlı bilgilendirmede bulundu. Buna göre 15 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 10:30'da Eyüpsultan Belediyesi Encümeni'nce arazi satış ihalesi gerçekleştirilecek. İhale 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 36. maddesine göre kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilecek. 

SATILACAK ARAZİNİN İMAR DURUMU NE?

İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ihale ilanında satışa sunulan arazi için imar durumu bilgilendirmesi de yapıldı. Buna göre ilgisi arazinin imar durumu 1/1.000 Ölçekli Kemerburgaz Uygulama İmar Planı'nda tarım alanı olarak geçmektedir. Yalnızca araç gereç deposu, bekçi yeri gibi yardımcı tesisler için günlük kapalı alan kullanımı 50 metrekareyi geçmeye bina yapılabilecek. Ayrıca satılacak olan arazide çiftlik işletmelerine de izin verilmeyecek.

MUHAMMEN BEDEL NE KADAR AÇIKLANDI?

İstanbul Eyüpsultan Belediyesi tarafından ihaleyle satılacak olan arazi için muhammen bedel de belirlendi. Buna göre arazinin muhammen bedeli 18 Milyon 411 Bin 580 TL olarak açıklandı. Ayrıca ihalenin geçici teminat bedelinin de 552.347 TL olduğu bildirildi.

İHALE ŞARTNAMESİ AÇIKLAMASI

İstabul Eyüpsultan Belediyesi taşınmaz satış i,halesinin ihale şartnamesi hakkında da bilgi verdi. Buna göre ihale şartnamesi mesai saatleri içerisinde Eyüpsultan Belediyesi Emlak ve İstimtak Müdürlüğü'nde görülebilecek. İhaleye katılmak isteyecek olan gerçek veya tüzel kişiler ise aynı yerden ihale şartnamesinin onaylı suretini 2.500 TL'lik bedel karşılığında satın alabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@