Area Araştırma Son Seçim Anketi: Millet İttifakı Oy Oranı, Cumhur İttifakını Geçti Mi, Seçimi Kim Kazanır 2023?

Aralık ayı anketleri için ilk veriler gelmeye başladı. Kasım ayı içerisinde yapılan ve yeni açıklanmaya başlanan anket sonuçları merakla bekleniyordu. Bugün seçim olsa kim kazanır, hangi parti önde?

Gündem 07.12.2021 - 14:30 07.12.2021 - 14:30 Gülcan Özer

Ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile erken seçim tartışmaları tüm hızı ile devam ederken bu süreçte araştırma şirketlerinin son seçim anketleri de yakından takip ediliyor. Bu sonuçlardan biri de Area Araştırma Şirketi tarafından ilan edildi. 

Kasım ayında 1512 kişi ile yapılan anket çalışması ile derlenen verilerden oluşturulan Area Araştırma Şirketi Kasım ayı anket sonuçları açıklandı. Açıklanan anket çalışması ile AK Parti ve MHP ortaklığı ile kurulan Cumhur İttifakı karşısında CHP ve İYİ Parti ortaklığı ile kurulan Millet İttifakının son oy oranı belli oldu. Peki, bugün seçim olsa kim kazanır, hangi parti önde, AK Parti'nin son oy oranı yüzde kaç, Cumhurbaşkanlığı seçimi oy oranları yüzde kaç?

BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, HANGİ PARTİ ÖNDE, İTTİFAKLARIN OY ORANI YÜZDE KAÇ?

Area Araştırma şirketi tarafından Kasım ayı içerisinde toplam 1512 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen anket çalışmasının sonuçları ilan edildi. Sosyal meyda hesabı üzerinden açıklanan anket sonuçları büyük yankı uyandırdı. 

Anket çalışmasına göre AK Parti ile MHP ittifakı tarafından kurulan Cumhur ittifakının oy oranı yüzde 39.1 olarak ilan edilirken CHP ile İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı oy oranı ise 42,2 oranında oy aldı. 

area seçim anketi sonuçları

BUGÜN SEÇİM OLSA KİME OY VERİRSİNİZ, KİM KAZANIR ANKETİ?

Ankete katılan kişilere "Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra partilerin son oy oranları şu şekilde sıralandı;

AK Parti Son Oy Oranı: Yüzde 30

CHP Son Oy Oranı: Yüzde 28,2

İYİ PARTİ Son Oy Oranı: Yüzde 14

HDP Son Oy Oranı: Yüzde 10

MHP Son Oy Oranı: Yüzde 9,1

DEVA Son Oy Oranı: Yüzde 4,4

DİĞER: Yüzde 4,4

Gelişmelerden Haberdar Olun

@