Arefe Günü Borsa İstanbul Açık Mı, Saat Kaça Kadar İşlem Yapılabilecek? Bayram Sonrası Borsa Hangi Gün Açılacak?

Borsa İstanbul Bıst 100 Endeksi için Kurban Bayramı işlem takvimi belli oldu. Arife günü borsa açık mı? Borsa İstanbul’da arife günü saat kaça kadar işlem yapılabilecek?

Arefe Günü Borsa İstanbul Açık Mı, Saat Kaça Kadar İşlem Yapılabilecek? Bayram Sonrası Borsa Hangi Gün Açılacak?

Kurban Bayramı tatilinden dolayı Borsa İstanbul’da da yapılan planlama belli oldu. Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde yatırımcıların yapacağı işlemler için günler açıklandı. Arife günü Borsa İstanbul açık olacak mı? Borsa yatırımcıları arife günü Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde saat kaça kadar işlem yapabilecekler?

Borsa İstanbul bu hafta cuma günü Kurban Bayramı nedeniyle 4,5 günlük tatile girecek. Bu sürede gerçekleştirilecek olan işlemlerin takası ise 13 Temmuz Çarşamba günü olacak. Bu süreler içerisinde borsa yatırımcıları tam bir işlem gerçekleştiremeyecekler.

BORSA İSTANBUL AREFE GÜNÜ AÇIK MI, SAAT KAÇA KADAR İŞLEM YAPILABİLECEK?

Borsa İstanbul’da arife günü yani 8 haziran Cuma gününün planlaması yapıldı. Cuma günü pay piyasaları sabah saat 09:40’te açılış seansı ile güne başlayacak. Sürekli müzayede işlemleri ise aynı gün saat 10:00 ile 12:30 saatleri arasında devam edecek. Saat 12:30 ile 12:40 arasında ise kapanış seansı, emir toplama ve kapanış fiyatından işlemler yapılacak.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda ise arife günü 8 Haziran Cuma işlemler 09:30’da başlayacak. Bu seans pay sözleşmelerinde saat 12:40’ta, endeks ve diğer sözleşmelerde ise saat 12:45’te sona erecek.

Borsa İstanbul’da 8 haziran Cuma günü Borçlanma Araçları Piyasası’nda aynı gün valörlü işlemler 11:50’ye, ileri valörlü işlemler ise 11:30’a kadar yapılacak.

BORSA İSTANBUL BAYRAM SONRASI NE ZAMAN AÇILACAK?

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasından dolayı Borsa İstanbul’da bayram sonrası için de takvim merak ediliyor. Borsa İstanbul Kurban Bayramı’nda 4,5 gün tatil yapacak ve bu süre içerisinde kapalı olacak. Bayram sonrası Borsa İstanbul 13 Temmuz Çarşamba günü açılacak.

Borsa İstanbul’da işlemlerin takasları işlemin gerçekleştiği günden 2 gün sonra sonra çalıştığı için bugün geçekleşen hisse senedi işleminin tahsilat ve ödemesi Cuma günü yapılabilecek. Çarşamba günü işlem yapanların işlemleri 13 Temmuz Çarşamba günü, perşembe ve cuma günü işelm yapanların işlemleri de 14 Temmuz Perşembe günü gerçekleşebilecek.