Argan Yaylası Rüzgar Santrali Projesi İçin İhale İlanı Yayımlandı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi OREN Ordu Çevre Enerji A.Ş. tarafından uzun süredir beklenen Argan Yaylası Rüzgar Gülü projesi için ihale ilanı 18 Mayıs 2022 tarihinde yayımlandı.

Emlak Haberleri 18.05.2022 - 09:05 18.05.2022 - 09:05 Gülcan Özer

Türkiye'nin enerjide olan dışa bağımlılığını azaltmak için hayata geçirilen enerji projeleri tüm hızı ile devam ederken bunlardan biride Ordu Büyükşehir Belediyesi OREN Ordu Çevre Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında yapılması planlanan Argan Yaylası Rüzgar Santrali projesinde ihale tarihi belirlenmiş oldu. 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ordu Büyükşehir Belediyesine tahsis edilen Ordu'nun Akkuş ilçesine bağlı olan Argan Yaylası sınırları içerisinde yapılacak olan Rüzgar Enerjisi Santrali projesi için ihale şartları ilan edildi. 18 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale ilanı kapsamında Rüzgar Enerji Santrali sahasında, her biri en az 5mWe gücünde toplam 4 adet türbinden saatte minimum 20 mWe gücünde enerji üretecek şekilde hayata geçirilecek. 

ARGAN YAYLASI RÜZGAR GÜLÜ PROJESİ İHALESİ NE ZAMAN?

Türkiye'nin temiz enerji üretimi için büyük öneme sahip olan proje bölge halkı tarafından da yakından takip ediliyordu. Kurulacak olan rüzgar gülleri ile enerji üretimi yapılması sağlanacak. 18 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale duyurusuna göre proje bedeli en az K.D.V. hariç 20.000.000 TL olup, teklif edilen proje bedelinin yüzde 3’ü geçici teminat tutarı yatırılması gerekecek. 

ihale ilanı

Söz konusu ihale 31 Mayıs 2022 tarihinde Şarkiye Mahallesi Yükçülük Sok. No:2 Altınordu/ORDU adresinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonunda yapılacak. İhale kapalı teklif usulü ile yapılacak ve en iyi teklifi veren firma ihaleyi kazanarak işi yapma hakkı elde edecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@