Arsa, dükkan, mesken, bahçe! Konya, Karaman ve Aksaray'da kamudan 139 gayrimenkul kiralanacak

Vakıflar Genel Müdürlüğü Konya, Karaman ve Aksaray'da yer alan çeşitli özelliklerde ki gayrimenkulleri kiraya verecek. Listenin tamamı ve fiyat tablosu Emlak365'te.

Emlak Haberleri 21.06.2022 - 15:58 21.06.2022 - 15:58 Mustafa Karagöz

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü kiralık gayrimenkul ilanı yayımladı. 3 şehirde yer alan ve kuruma ait olan taşınmazların belli süreliğine kiralanacağını ilan eden kurum, ihalenin nasıl düzenleneceğini, başvuruların hangi tarihe kadar alınacağını, aylık muhammen bedel tablosunu ilan etti. 

KAMUDAN KİRALIK GAYRİMENKULLER

Kiralanacak olan gayrimenkuller için hazırlanan liste incelendiğinde, Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğünün konut ve bina kirayalayacağı görülüyor. Bunun dışında dükkan vasfında ofis, büro, oda ve işyeri ve çeşitli işletmeler kiraya verilecek. 139 gayrimenkulün yer aldığı listede ayrıca arsa, bahçe, imarsız arazi ve tarlalar için de kiralama ilanı bulunuyor. 

Ne Kadar Süre Kiralanacak?

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü duyurusunda ihaleye katılacak ve hak sahibi olacakların ne kadar süre gayrimenkulleri kullanım hakkı elde edeceklerini açıkladı. Bir tarih bilgisi paylaşan kurum "Gayrimenkuller sözleşme tarihinden 31 Aralık 2022 tarihine kadar kiraya verilecek olup, kira sözleşmeleri yenilendiği her yıl için TÜİK tarafından belirlenen TÜFE oranı, kiralananın durumu ile günün emsal rayiç kira bedelleri dikkate alınarak kiralara yansıtılacak." bilgilerini paylaştı. 

İhale Ne Zaman Yapılacak?

Aşağıda yer alan tablodaki gayrimenkullerden birini kiralamak isteyenler 28 Haziran tarihinde açık artırmaya katılacaklar. Başvurular ise ilan edilen ihale tarihinden önce tamamlanacak. 

AYLIK KİRALAMA BEDELLERİ NE KADAR?

Kurumun ihale listesinde yer alan gayrimenkuller ve bu gayrimenkuller için kurumun belirlediği aylık muhammen bedellerinin ne kadar olduğunu merak edenler için o tablo. 

Konya için kiralık ilanına çıkarılan gayrimenkuller

kamudan kiralık arsa arazi dükkan işyeri vgm

Aksaray için kiralık ilanına çıkarılan gayrimenkuller

kamudan kiralık arsa arazi dükkan işyeri vgm2

Karaman için kiralık ilanına çıkarılan gayrimenkuller

kamudan kiralık arsa arazi dükkan işyeri vgm3

Tablolar genel duyuruların çok az bir bölümünü içeriyor. Toplam 139 gayrimenkul için yayımlanan duyuru ve satış tablosuna ulaşmak isteyenler Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü sitesi yada Basın İlan Kurumu web sayfasını ziyaret edebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@