Arsa Yatırımcılarına Banka Piyangosu: Bankalardan Satılık Arsalar, Tarla ve Bahçe İlanları!

Bankalardan satılık gayrimenkuller ucuz fiyatları sayesinde yoğun ilgi görmeye devam ederken özellikle de satılık arsa ilanları son derece düşük olan fiyatları ile arsa yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının yanı sıra Denizbank, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası gibi özel bankalar da satılık taşınmaz ilanları ile dikkat çekiyor.

Arsa Yatırımcılarına Banka Piyangosu: Bankalardan Satılık Arsalar, Tarla ve Bahçe İlanları!

Pandemi döneminde bankaların batık kredi miktarları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken yaşanan yükseliş bankalardan satılık icralık konut, arsa ve işyeri ilanlarının sayılarını da arttırdı.

Bankalardan satılık gayrimenkuller oldukça artarken bankalar ellerinde biriken taşınmazları satabilmek adına fiyatlarda büyük indirimler yaparken aynı zamanda taşınmaz alan müşterilerine düşük faizli konut ve arsa kredisi vermeye de başladı.

BANKALARDAN SATILIK ARSA, BAĞ, BAHÇE VE TARLA İLANLARI PATLAMA YAŞADI!

Yaşanan yükselişin ardından bankalardan satılık arsa ve tarla ilanları için adeta damping etkisi ile indirimler yapılmaya başlandı. Yapılan indirimler ile emsallerinin nerede ise yarı fiyatına satışlar yapılırken ucuz tarla ve arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler de yönünü bankalara çevirdi.

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası tarafında verilen satılık arsa ilanları arasında en düşük fiyat 3 bin liradan başlarken fındık bahçesi 4 bin lira ve yine satılık tarla fiyatları da 4 bin liradan başlıyor.

Arsa Yatırımcılarına Banka Piyangosu: Bankalardan Satılık Arsalar, Tarla ve Bahçe İlanları! - Resim 1

BANKADAN / İCRADAN SATILIK ARSA NASIL ALINIR?

Bankalar teminatlı olarak vermiş oldukları kredileri tahsil edemedikleri zaman teminata konu olan taşınmazı icra yolu ile satışa çıkarmaktadır. Verilen satış ilanlarına başvurular her bankanın kendi açmış olduğu resmi internet sitesi üzerinden yapılmakta olup başvuru yapabilmek adına bankanın belirlemiş olduğu muhammen bedelin yüzde 5'i kadar teminat tutarının bankaya yatırılması ve bankadan sisteme giriş için şifre alınması yeterlidir. Bu şifre ile sisteme giriş yapılarak teklif verilmekte, yapılan geri sayım sonunda en yüksek teklifi veren taşınmazı almaya hak kazanmaktadır.

SONRAKİ HABER