Arsa Yatırımı Yapacaklar Dikkat! Konya Büyükşehir Belediyesi İki Arsa Satışı Yapacak!

Arsa yatırımı yapmak isteyenler için Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir ilan yayınlandı. Belediye bu ilanla ihaleyle arsa satışı yapılacağını duyurdu.

Arsa Yatırımı Yapacaklar Dikkat! Konya Büyükşehir Belediyesi İki Arsa Satışı Yapacak!

Türkiye'de belediyeler mülkiyetlerinde bulunan gayrimenkulleri ihaleyle satışa çıkarıyorlar. Bu şekilde belediye bütçelerine ek kaynak yaratılırken gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için de önemli bir fırsat doğmuş oluyor.

İKİ ADET ARSA SATIŞA ÇIKARILDI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından resmi bir ilan yayınlanarak iki adet arsanın satışının yapılacağı açıklandı. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetinde bulunan arsaların satışında 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35 (a) maddesi kapsamında kapalı teklif (artırma) ihale usulü uygulanacağı bildirildi.

Satışı yapılacak olan iki arsa için ihale zamanını da açıklayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı 24 Ağustos 2021 Salı gününü açıkladı. İhale yeri olarak ise Horozluhan Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi Fen İşleri Başkanlığı Binası Selçuklu Konya adresindeki Büyükşehir Belediyesi meclis toplantı salonu şeklinde açıklandı.

İhale ile satışı gerçekleşecek olan arsaların netelikleri ve diğer özellikleri de açıklandı. Buna göre her iki arsa da Konya'nın Karatay ilçesi Fevziçakmak Mahallesi'nde bulunuyor. Ayunı adada bulunan arsaların ardışık parsellerde yer aldıkları belirtildi.

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI!

Satışa çıkarılan ilk arsanın yüzölçümü 5.625 metrekare olarak bildirilirken bu arsanın imar durumu ise Akaryakıt ve Servis İstasyonu Alanı olarak belirtildi. Bu arsa için Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 milyon 660 bin lira tutarında bir muhammen bedel belirlendi. Bu arsanın ihalesine teklif vermek isteyenlerin ödemeleri gereken geçici teminat bedeli ise 379.800 TL olarak açıklandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından satışı gerçekleştirilecek olan ikinci arsa için de gerekli bilgiler açıklandı. Bu açıklamalara göre bu arsanın yüzölçümünün 16.936 metrekare olduğu bildirildi. Arsa vasfında olan bu gayrimenkulün imar durumunun ise Ticaret Alanı olduğu açıklandı. Bu arsa için Konya Büyükşehir Belediyesi 29 milyon 640 bin lira muhammen bedel belirledi. İhaleye katılacal olanların ise ödemeleri gereken geçici teminat bedeli 889.200 TL olarak açıklandı.

konya büyükşehir belediyesi arsa satışı

24 TAKSİTTE ÖDEME YAPILACAK

İhaleye katılarak arsaları satın almaya hak kazanacak olan gerçek veya tüzel kişilerin bu arsaların karşılığı olarak teklif ettileri bedeli nasıl ödeyebilecekleri de açıklandı. Buna göre ihaleyi kazananlar ihale bedelini 24 taksitte ödeyebilecekler. Ancak ilk taksit ödemesi peşin olarak yapılacak.

Öte yandan bu arsalar KDV'den muaf olacakları ve ihaleyi kazananların ek bir KDV ödemesi yapmayacakları bildirildi.

SONRAKİ HABER