Arsa Yatırımı Yapacaklara Büyük Fırsat! Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Arsa Müzayedesi İle 25 İlde 235 Arsa Satıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından arsa müzayedesi duyurusu yapıldı. Buna göre 25 ilde 235 arsa ihale ile satılacak. 

Emlak Haberleri 16.09.2021 - 09:21 16.09.2021 - 09:22 Engin Uzunoğlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 25 ilinde bulunan 235 arsanın satışı için müzayede yapılacağı duyuruldu. Buna göre aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu illerde ve ilçelerde şu anda atıl durumda olan ve kullanılmayan arsalar açık artırma yoluyla satılacak. 

25 İLDE ARSA SATIŞI YAPILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre Emlak Yönetim tarafından düzenlenecek olan müzayedede Ankara'nın Bala, Gölbaşı, Sincan ilçelerinde 33 adet arsa, İstanbul'un Şile ilçesinde 4 adet arsa, İzmir'in Aliağa, Bayındır, Bornova, Çeşme, Dikili, Menderes, Seferihisar, Gaziemir ilçelerinde 47 adet arsa, Muğla'nın Bodrum ilçesinde 2 adet arsa, Antalya'nın Aksu ve Konyaaltı ilçelerinde 7 adet arsa, Aydın'ın Didim ve Kuşadası ilçelerinde 31 adet arsa, Balıkesir'in Edremit ilçesinde 7 adet arsa,

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde 5 adet arsa, Edirne'nin Enez ilçesinde 6 adet arsa, Eskişehir'in Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde 13 adet arsa, Mersin'in Erdemli ve Yenişehir ilçelerinde 28 adet arsa, Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde 24 adet arsa, Niğde'nin Bor ilçesinde 4 adet arsa, Kütahya Markez'de 2 adet arsa, Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde 4 adet arsa, Adana'nın Sarıçam, Kozan, Çukurova ilçelerinde 7 adet arsa, Adıyaman Merkez'de 3 adet arsa satışı yapılacak. 

Ayrıca Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, Ağrı'nın Diyadin ilçesinde, Samsun'un İlkadım ilçesinde, Hatay'ın Kumlu ilçesinde, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde, Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde ve Van'ın İpekyolu ilçesinde 1'er adet arsa satışa çıkarıldı.

arsa satış müzayedesi

TEKLİFLER BAKANLIKÇA DEĞERLENDİRİLİP KARAR VERİLECEK

Emlak Yönetim tarafından gerçekleştirilecek olan arsa müzayedesinde gerçek veya tüzel kişiler tekliflerini iletecekler. Bu teklifler Bakanlık tarafından değerlendirildikten sonra arsaların satın almaya hak kazanacak olanlar belirlenip açıklanacaklar.

ÇOĞU KONUT İMARLI ARSA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre satışa çıkarılan arsaların çok büyük bir bölümünün konut imarı olduğu bildirildi. Ayrıca arsalar içerisinde turizm tesis alanıi akaryakıt ve bakım istasyonu, oto galericiler alanı gibi imar durumlarına sahip arsalar da bulunuyor. 

EMLAK YÖNETİM ARSA MÜZAYEDESİ NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 235 arsa satışı ile alakalı olarak müzayede bilgileri de duyuruldu. Buna göre arsa satış müzayedesi 16 Eylül'de saat 10:30'da yapılacak. Arsa satış müzayedesi iki ilde olacak. Buna göre Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda ve İzmir'de Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Ayrıca müzayedeler internet ortamında takip edilebilecek. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@