Arsa Yatırımı Yapacaklara Nakit Desteği! TEB Arsa Kredisi İle Herkes Arsa Satın Alacak!

Arsa yatırımı yapmak isteyenler ama finansman sorununu aşamayanlar için TEB tarafından arsa kredisi kampanyası başlatıldı. 

Finans 12.09.2021 - 19:46 12.09.2021 - 19:50 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ileriye dönük, yüksek kazançlı bir yatırım denilince insanların aklına ilk gelen şey arsa satın almak oluyor.  Arsa satın alan vatandaşlar bu arsaların bulunduğu yerlerin kıymetlenmesi ile 10 kat, 20 kat daha fazla kazanç elde edebiliyorlar. Genellikle uzun süreli olan bu arsa yatırımları için de önemli miktarlarda finansman kaynağına ihtiyaç duyulabiliyor. TEB de bu gereksinimlerden yola çıkarak farklı bir kredi kampanyası ile arsa yatırımı yapmak isteyen müşterilerini desteklemeye başladı. 

TEB ARSA KREDİSİ

TEB müşterilerin her türlü finansman sorunlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda da arsa satın almak isteyen TEB müşterileri bankalarından arsa kredisi çekebiliyorlar. Bu şekilde arsa satın almanın kolaylaşması ile uygun maliyetlerle yatırım yapılabiliyor. 

TEB arsa kredisi ile alakalı olarak kapsamlı bilgiler merak ediliyor. Yapılan kampanya açıklamasına göre TEB müşterileri arsa satın almak istediklerini bankaya bildirdiklerinde arsa kredisi, kullanabiliyorlar. Bu kredinin verilmesi için müşterilerin sahip oldukları evi teminat olarak göstermeleri gerekiyor. 

Teminat olarak gösterilecek olan ev için ekspertiz raporu hazırlanarak evin ekspertiz değeri tespit ediliyor. Bu ekspertiz değerinin yüzde 60'ı oranında TEB müşterileri arsa kredisi kullanabiliyorlar. Ekspertiz değeri 500 Bin TL olan bir evin ipotek olarak gösterilmesi durumunda TEB müşterileri 300 Bin TL'ye kadar arsa kredisi kullanabiliyorlar. 

TEB ARSA KREDİSİ MALİ ŞARTLARI NELERDİR?

TEB'den arsa kredisi kullanmak isteyen müşteriler belirli mali şartlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu arsa kredisinin faizi sabit bir faiz olmakta ve kredi vadesi süresince faiz değişimlerinden etkilenmemektedir. Ayrıca arsa kredisi azami vade süresi 36 aydır. Bu vade süresinin üzerinde arsa kredisi TEB tarafından verilmemektedir.

ARSA KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

TEB'den arsa kredisi çekmek için başvuuru yapmak isteyen müşteriler kendilerinden istenecek olan belgelerin neler olduğunu merak ediyorlar. Buna göre TEB müşterileri arsa kredisi için şu belgeleri bankaya ibraz etmelidirler:

-Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi 
-Gelir Belgesi 
-İpotek olarak gösterilecek olan evin tapu fotokopisi 

TEB ARSA KREDİSDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TEB'den arsa kredisi çekmek isteyen müşteriler bu kredi başvurusunu tek bir yolla yapabilmektedirler. Bunun için de TEB şubelerine gidilmesi gerekiyor. TEB şubelerinde bireysel bankacılık birimleri tarafından arsa kredisi başvuruları alınmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@