Arsa Yatırımı Yapacakların Aradıkları Fırsat Geldi! Kütahya Belediyesinden Satılık Arsalar!

Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan iki adet arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 18.10.2021 - 05:00 18.10.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyeleri arsa satışlarına devam ediliyor. Belediye mülkiyetinde olan arsalar zaman zaman ihaleyle satışa çıkarılıyor. Bu satışlardan belediyeler önemli miktarlarda gelir elde edebiliyorlar. Bu gelirler belediyelerin diğer hizmetlerinin kapsamının genişletilmesinde kullanılabiliyor. Arsaları satın alanlar ile oldukça kazançlı bir arsa yatırımı yapmış oluyorlar.

KÜTAHYA BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI

Arsa satış ihalesi ilanı yayınlayan belediyelerden birisi de Kütahya Belediyesi oldu. Kütahya Belediyesi tarafından yayınlanan ilana göre Parmakören Mahallesi'nde bulunan iki adet arsa ihale yoluyla satışa çıkarıldı. 

Satışı yapılacak arsalar için ihale tarihi açıklandı. Buna göre iki adet arsa için Kütahya Belediyesi 4 Kasım 2021 Perşembe günü ihale düzenleyecek. Bu ihalelerde kapalı teklif usulü uygulanacak. İhale Kütahya Belediyesi Ana Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak. 

ARSALAR İÇİN MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

Kütahya Belediyesi ihale yoluyla satacağı arsalara ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu. Buna göre arsaların her ikisi de Parmakören Mahallesi'nde bulunuyorlar. Ayrık Nizam -2 Kat Taks:0,20 Kaks: 0,60 imar durumuna sahip olan arsalar için muhammen bedeller ile geçici teminat bedeli açıklandı. 

Kütahya Belediyesi'nin verdiği bilgiye göre 5018 Ada 1 parselde bulunan 12.665 metrekarelik arsa için 3 Milyon 477 Bin TL muhammen bedel ve 104.310 TL geçici teminat beledi belirlendi. 5017 Ada 1 parselde bulunan 12.029 metrekarelik arsa için ise 3 Milyon 357 Bin TL muhammen bedel ve 100.710 TL geçici teminat bedeli belirlendiği açıklandı.

ÖDEME ŞEKLİ VE ŞARTLARI NELERDİR?

İhaleyi kazananlar istedikleri takdirde peşin ödeme yapabilecekler. Peşin ödemelerde 15 gün içerisinde tapu devri yapılabilecek. Tercih eden katılımcılar ihaleyi kazanmaları durumunda taksitli ödeme de yapabilecekler. Buna göre ihale bedelinin yarısı peşin olarak ödendikten sonra kalan yarısı en fazla 24 ay vade ile ödenebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@